You are here

Zjawiskowy i trawnik przez cały sezon.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
w ogródku
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Składniki wewnętrznego wyposażenia kuchni są tak samo ważne jak dobór mebli lub kafelek do tej kuchni. W naszej kuchni nieustannie używamy patelnię. Patelnie przede wszystkim różnią się od siebie materiałem, z jakiego są zrobione. Najbardziej rozpowszechnione są patelnie teflonowe, chociaż powłoka teflonu łatwo się rysuje a spalony teflon jest szkodliwy dla zdrowia. Znakomite są patelnie żeliwne. Ichwyłącznym minusem jest tylko to, że są ciężkawe.

Kiedy chodzi o garnki to ich wybór także zależy od materiału, z jakiego są wyprodukowane. Najpierw powinniśmy zacząć od posprzątania terenu- pozbywamy się wszystkich kamieni czy gruzu. Nie mają one pozytywnego wpływu na glebę i na rośliny, należy się więc się go pozbyć. Później, gdy teren, na którym planujemy nasz ogród, mamy zachwaszczony, powinniśmy zająć się jego odchwaszczaniem. Jeżeli używamy chemii, należy to zrobić przynajmniej miesiąc przed wysianiem trawy czy sadzeniem dalszych roślin.
koszenie trawy
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Obszar oczyszczony, odchwaszczony, zatem trzeba teraz zabrać się za jego formowanie.

Zastanówmy się, w jaki sposób chcemy żeby ogród wyglądał, żeby nie robić żadnej dodatkowej roboty potem. Jeśli chcemy usunąć jakieś drzewa czy krzaki, zróbmy to od razu. Po wyjęciu roślin pozostaną nam dziury, które trzeba będzie uzupełnić. Po wszystkim powinniśmy zabrać się za przygotowanie ziemi- nie powinna być zbyt kwaśna, ani zbyt zasadowa- tu także należy ustalić jakie rośliny posadzimy, oraz jaką wartość pH powinna posiadać gleba pod naszą trawę. Jeżeli chodzi o sztućce to najkorzystniej, aby były one też wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Odznaczają się one sporą wytrzymałością na uszkodzenia, są odporne na duże i małe temperatury, dlatego też bardzo długo będą nam służyć.

Niestety zawierają one dodatek niklu dlatego też nie są dobre dla osób wrażliwych na ten pierwiastek. Wysoką jakością także muszą charakteryzować się czajniki, które w kuchni są niezastąpione. W ich przypadku też trzeba zwrócić uwagę na takie parametry jak moc, objętość jak również rodzaj grzałki. Należy pamiętać, że im wyższa moc tym szybciej ugotujemy wodę. Jeżeli chodzi o grzałkę to najkorzystniej zdecydować się na tą płaską, albowiem jest już w stanie ugotować niedużą ilość wody. Z reguły ma ona ruchomą podstawkę, dzięki czemu jest komfortowa w korzystaniu zarówno dla ludzi lewo jak i prawo ręcznych.

Kiedy nasz trawnik wyrośnie od ziemi i zacznie się zagęszczać, jesteśmy niemal „w domu”. Teraz czekamy, aż nasze źdźbła wzejdą na wysokość ok 8-10 cm i będziemy mogli wykonać nasze pierwsze koszenie. Najlepsze do tego typu zadań są kosiarki spalinowe - koszenie musi zostać wykonane tak, by rany po cięciu były możliwie małe. Ważne tu jest, by noże kosiarki były jak najbardziej ostre. Dobry sprzęt możesz zobaczyć tu - http://promocyjni.pl/siec/356-fachowiec. Wręczając samodzielnie zrobiony prezent świętującej albo świętującemu pragniemy spostrzec na ich ustach uśmiech, a w oczach radość.

Warto poświęcić kilka chwil na wykonanie prezentu od serca, takiego jak m.in. kwiaty z bibuły. W ten sposób skomponowany bukiet wyróżni się znacznie na tle podarunków od innych osób, a świętujący zapamięta na długo. Nie trzeba mieć wybitnych zdolności manualnych oraz artystycznych, by uszczęśliwić bliską osobę! Ciekawym pomysłem na różne upominki są np. nausznice.