You are here

O jakich zabezpieczeniach na boiskach należy pamiętać?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Boiska sportowe potrafią przyciągać dużą ilość dzieci co dzień. Bez znaczenia jest, czy mowa tu o tych leżących przy szkołach, czy tych położonych blisko osiedli.


To doskonale, że odznaczają się one tak dużą popularnością, gdyż przez to najmłodsi mają dużą ilość ruchu. Jednak tego typu miejsca powinny być zabezpieczone w odpowiedni sposób.
Zachowanie bezpieczeństwa dzieci jest rzeczą istotną, z tego względu stan przyrządów znajdujących się na boisku musi być stale pod kontrolą. Wiadomo wszak, iż będą się one intensywnie zużywały, z tego względu co jakiś czas potrzebna jest ich naprawa albo wymiana na nowe. Na przykład bramki do koszykówki, albo do nogi muszą zostać we właściwy sposób umocowane, aby nie przewróciły się i zrobiły dziecku krzywdy. Tego typu sytuacje kończą się czasem bardzo tragicznie. Na takim terenie nie może być żadnych niebezpiecznych rzeczy, które mogłyby bawiącą się pociechę zranić. Szczególnie na początku, kiedy teren się porządkuje, istotne będzie oczyszczenie go na przykład z metalowych wystających z ziemi prętów oraz innego typu przedmiotów, jakie mogą być na terenie przyszłego boiska.


piłkochwyty
Author: Wawel Service


Przez wzgląd na finanse nie wszędzie jest to wykonalne, jednak na pewno na boiskach przydadzą się piłkochwyty. Cóż to takiego? Są to specjalne, wyższe siatki, jakie powodują, że piłka nie wyleci za teren boiska. To wygodne dla płyty tarasowe betonowe dzieci, które nie muszą ciągle szukać piłki. Natomiast kwestie bezpieczeństwa również mają tutaj dużo do rzeczy, szczególnie tam, gdzie boisko znajduje się blisko ruchliwej jezdni.


Niestety nie każde z boisk, na którym spędzają czas najmłodsi, jest dobrze przystosowane do takich aktywności. Z tego względu rodzice muszą zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu spędzają czas ich dzieci. Całe szczęście jednak obecna sytuacja jest już o wiele lepsza, niż miało to miejsce kiedyś.