You are here

Czy opłaca się mieć własny ogród? Z pewnością! To sama radość, a przy tym zdrowie!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Coraz więcej osób zastanawia się czy taki ekologiczny ogródek to dobry pomysł i czy faktycznie plony zebrane z naszego ogródka są dużo bardziej wartościowe aniżeli te kupione w supermarkecie czy nawet w przydomowych warzywniakach.

działkowe i ogrodowe domki
Author: Garden Center
Source: http://www.gardencenter.pl
Zdarza się, że produkty w supermarkecie i w warzywniaku bardzo często biorą się z tego samego miejsca. Ekologiczny ogródek wydaje się przez to być całkiem niezłym rozwiązaniem, ale niestety nie wszyscy możemy sobie na niego pozwolić, szczególnie ciężko mają ci zamieszkujący w aglomeracjach miejskich, gdzie najzwyczajniej w świecie nie ma miejsca, można się zdecydować na ziołowy ogródeczek na balkonie jeśli balkon się do tego nadaje, to znaczy jest od południowej strony.

Ekologiczny ogródek wymaga troski i opieki jak i zaangażowania, dlatego nim zdecydujemy się kupić nasionka, i poświęcić parę dni na użyźnienie gleby, dobrze jest głęboko przemyśleć, czy mamy czas na zajęcie się nim (choćby 60 minut w tygodniu).

Jeśli tak, to nie zostaje nam nic innego jak jedynie wydzierżawić działkę oraz ochoczo zabrać się do roboty. Nasz ogródek z pewnością odwdzięczy się pysznymi warzywami. Na takim poletku będziemy mogli sobie zbudować swój mały świat, gdzie będziemy nie jedynie siali i zbierali dobre warzywa, zioła i owoce, ale również będzie można odpocząć po trudnym tygodniu pracy. Warto wydać pieniądze na miejsce, gdzie można schronić się od słońca, najlepsze są domki ogrodowe (). Można również w takim miejscu chować urządzenia ogrodnicze. W takim ogródku muszę koniecznie znajdować się pojemniki do kompostowania. Najlepszy czas na jego założenie to okres jesienny. To doskonały sposób na utylizacje resztek roślinnych.W taki łatwy i wydajny sposób pozbędziesz się wszelkich fragmentów roślin. W zamian otrzymasz wartościowy nawóz. Miejsce przeznaczone na kompostownik musi zostać osłonięte od zbytniego nasłonecznienia i wiatru, by zebrany w tym miejscu materiał nie wysechł. Dlatego, w czasie długotrwałej suszy te odpadki powinno się polewać wodą. Ziemie pod kompostownikiem powinno być przesiąkliwe, zagwarantuje to nieograniczony odpływ nadmiaru płynów, kiedy dajmy na to będzie intensywny deszcz.