You are here

Czy opłaca się wziąć auto w leasing?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Czym w istocie jest leasing? Słowo to ma swoją etymologię w angielskiej nazwie “lease”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego przedmiotu, np. samochodu innej stronie, na wskazany czas w zamian za płacone w ratach należności, tzw.


opłaty leasingowe. Wysokość opłat wyznacza umowa leasingowa. W świetle prawa


właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest jedynie jego użytkownikiem. W leasing można brać różne przedmioty ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok aut inne środki transportu, maszyny, sprzęt elektroniczny, sprzęt medyczny itp., a także lokalne (wraz z działkami, budynkami lub fabrykami. Najczęściej jednak dotyczy on samochodów, przy czym mogą to być równocześnie osobówki, ciężarówki, samochody dostawcze, naczepy, autobusy oraz pojazdy specjalistyczne.


Mimo, że decyzja o wzięciu samochodu (zobacz korzystny leasing) na podstawie o umowę leasingową wiąże się z spłatą należności oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie skutkuje bankructwa firmy. Leasing stwarza lepsze w większości warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zestawić np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i poznać warunki jakie dają. Kredyt jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które szukają samochodu. Sama opcja leasingu została stworzona dla właścicieli firm, którzy potrzebują samochodów do funkcjonowania firmy oraz aby mogła ona przynosić dochody. Wzięcie samochodu w leasing umożliwia im bez ryzyka strat wypożyczyć samochód z góry ustalonych regułach. Warto wskazać, iż prowadzący salony samochodowe oddające samochody w leasing, zwiększają ich wartość, nierzadko nawet o kilkanaście procent, co prowadzi do sporych zysków. Umowa leasingowa jest biorąc pod uwagę te kwestie zarówno dla leasingobiocy jak i oddającego auto w leasing, który zyskuje więcej niż podczas zwykłejregularnej sprzedaży pojazdu.
kredyty dla firm Wrocław
Author: 111 Emergency


Wzrost popularności leasingu jest notowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie otrzymały kredytu.


Istnieją dwa rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten ostatni jest częściej wybierany przez polskich przedsiębiorców. Wiąże się on z krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z przedmiotu. Ten typ leasingu jest opłacalny dla biorącego samochód w leasing, któremu zależy na minimalnym angażowaniu środków finansowych przy podpisywaniu umowy.