You are here

Czemu myszy są tak uciążliwymi sąsiadami, kilka skutecznych sposobów na ich pozbycie się.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Przyjście chłodniejszych dni może się wiązać z tym, że do domów w których mieszkamy zaczynają przybywać różne gryzonie. Sporo osób panicznie boi się nawet malutkiej myszki w domu, a jeżeli nawet ktoś nie nie będzie czuł do nich urazy, to jednak warto przypilnować tego, żeby ich zwyczajnie nie było.


Przed laty myszy potrafiły wyrządzić faktycznie spore szkody, jeżeli dostały się do jedzenia, lecz i dzisiaj mogą bardzo nieprzyjemnie pokazać swoją obecność. Z tego też powodu warto w pierwszej kolejności spróbować zabezpieczyć się przeciw przedostaniem ich do domu, a jeśli się już zagoszczą, to skutecznie się ich pozbyć. Najlepszą metodą na zabezpieczenie budynku przed nieproszonymi gośćmi powinno być jego dokładne zabezpieczenie. Powinno się skontrolować wszystkie miejsca, którymi mogłyby wejść do wnętrza i je dobrze zabezpieczyć gipsem. Ważne jest to, aby o niczym nie zapomnieć, bo nawet jedno nieochronione miejsce spowodować może, że wejdą do środka. Co ważne, trzeba też ochronę wykonać na większej wysokości, łącznie z dachem, ponieważ myszy wspinają się bardzo dobrze po ścianach.


Ceramika budowlana w ogrodzie
Author: Röben Polska Sp. z o.o.
Source: Röben Polska Sp. z o.o.


Jeżeli gryzonie już się rozgoszczą, to ich wyeliminowanie będzie dużo bardziej kłopotliwą sprawą, co nie oznacza że niewykonalną. Będzie na to parę różnych metod, które można bez problemów używać równocześnie. W pierwszej kolejności trzeba rozpocząć od próby ich straszenia, żeby opuściły dom i poszukały innego miejsca. Dobrze będą się do tego nadawać przykładowo różnego rodzaju zioła, jakie wysuszone i rozwieszone w okolicach gniazd w pewien sposób mogą pomóc w wypłoszeniu gryzoni. W opinii wielu osób doskonale się też sprawdza elektroniczny odstraszacz myszy.

Zaintrygowały Cię przedstawiane kwestie? Jeżeli tak, to zobacz ponadto, co zawiera w tym temacie ta optymalna strona www. Przeczytasz tam zbliżone informacje.

Emituje on niesłyszalne dla człowieka a bardzo drażniące dla gryzoni dźwięki, przez co w niejednym przypadku zwyczajnie szukają one innego miejsca.
Tego typu odstraszacze powinno się zainstalować w każdym pomieszczeniu, w jakim zobaczy się ich obecność, i powinny one funkcjonować dopóki myszy nie opuszczą domu.

Warty uwagi tekst, nie sądzisz? Jeśli tak uważasz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (http://www.ogrodymaskulanis.pl/nawadnianie-ogrodow-wroclaw/), którą też bez wątpienia uznasz za cenną.

Bardzo dobrym sposobem jest też wzięcie kota, już sama obecność tego śmiertelnego wroga sprawi, że gryzonie zapewne będą omijać taki budynek z daleka.