You are here

Powinniśmy przyłożyć wiele wysiłku w odpowiednie wyszkolenie pupila

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Czy potrafisz odpoczywać?
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Kiedy decydujemy się na posiadanie psa, to bez wątpienia chcemy, żeby okazał się on jak najwspanialej wytrenowany, aby słuchał naszych poleceń oraz żeby sam z siebie po zakończonej nauce, wiedział co mu wolno a czego nie, w odniesieniu do najważniejszych zasad. Jednak taka tresura nie należy do najłatwiejszych oraz z pewnością od czasu do czasu trzeba się wesprzeć właściwymi urządzeniami. Niestety mamy złe wieści dla zakochanych w fascynująco niebieskich oczach husky.

Namiętność tej rasy do biegania sprawia, że pies ten musi mieć teren odpowiednio ogrodzony, a na spacerach nie można puszczać go wolno, bez smyczy, bo więcej go nie zobaczymy. W dodatku husky jest bardzo miły dla obcych, toteż na stróża niespecjalnie się nadaje.
tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Gdy odpowiedzi na te pytania są pozytywne, przyszli właściciele psów powinni przejrzeć sporo poradników dotyczących tresowanie i dobrego zdrowia i kondycji młodego psa oraz zrobić przegląd dostępnych na rynku akcesoriów dla psów.

Typów obroży jest wiele, przez to również na różne metody możemy próbować zapanować nad psem. Możemy posiadać taką obrożę, która będzie uwalniała zapach, mimo wszystko ona najlepiej sprawdza się w pomieszczeniu zamkniętym i powinniśmy się liczyć z tym, że trzeba będzie uzupełniać pojemnik z zapachem. Możemy również nabyć taki, który będzie oddziaływał dźwiękiem, lecz kiedy będziemy posiadali więcej psów, to one wszystkie mogą reagować na dany sygnał.

Dlatego właśnie zazwyczaj polecane są takie, które mają wibrację oraz które jednocześnie zaoferują nam możliwość wywołania impulsu elektrycznego, który będzie działał na konkretnego czworonoga (przydatna strona).
pies
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Również ważne są przedmioty do pielęgnowania. Dowiedzmy się najpierw jakie wymagania ma rasa i dobierzmy zgodnie z tym szampon, szczotki oraz środki odstraszające złośliwe insekty.

Pewnie że ciągle przed zastosowaniem obroży musimy w pierwszej chwili wypowiedzieć polecenie, tak żeby pies wiedział o co nam chodzi. Nie mniej powiązanie ze sobą tych dwóch rzeczy z pewnością jest bardzo pomocne, zwłaszcza jeśli do wytresowania posiadamy niesamowicie ciężkiego oraz jednocześnie nieprawdopodobnie upartego psa. Często nawet zawodowi trenerzy wykorzystują z takich obroży, ponieważ dzięki nim prędzej możemy uzyskać oczekiwany rezultat.