You are here

Czy stosowanie brykietu kominkowego do swojego mieszkania to właściwy wybór?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Kominki są montowane niemal w każdym mieszkaniu. Dla niektórych to tylko upiększenie pokoju, ale znaczna część osób użytkuje go do ogrzewania pomieszczenia lub całego mieszkania. Selekcja kominka do niełatwa sprawa, ale jeszcze fundamentalny jest dobór należytego paliwa.

kominek
Author: Jarosław Pocztarski
Source: http://www.flickr.com
Polska jest jednym z największych wytwórców brykietów kominkowych w Europie i właśnie w Polsce można wyszukać szeroką ich wachlarz. Wielu początkujących użytkowników kominków zadaje sobie pytanie, czy palić brykietem? Każdy rodzaj paliwa ma swoje superlatywy, dlatego trzeba przyjrzeć się temu, co jest dostępne na rynku. Brykiety drzewne wytwarzane są z rozdrobnionych resztek drzewnych takich jak strużyny, które są sprasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem. Brykietowanie następuje w prasach hydraulicznych lub mechanicznych. To właśnie prasa brykietująca decyduje o kształcie brykietu.

Nie zwlekaj, tylko jeżeli masz chęć poznać omawiany temat, obejrzyj więcej tu (http://dekorianhome.pl/farby-dekoracyjne) a z pewnością uzyskasz świeże wiadomości na przedstawiany wątek.

Łącznikiem dla brykietu jest lignina, substancja zawarta w drewnie, która wydziela się pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia. W brykiecie nie znajdziemy więc chemicznych substancji klejących. Największą wartość handlową mają brykiety produkowane z naturalnego drewna, ale do produkcji brykietów z biomasy może być wykorzystywany każdy rodzaj opadów pochodzenia roślinnego m.in. łuski gryki, łuski słonecznika, słoma lniana, konopna lub rzepakowa, a nawet zwykła słoma i siano.

Ogromną zaletą brykietu jest jego niska zawartość wilgoci, co sprawia, że wartość opałowa brykietu kominkowego jest większa niż w przypadku drewna opałowego. Spalanie tego materiału opałowego odbywa się powoli i stopniowo, ponieważ materiał jest intensywnie zagęszczony w stosunku do objętości. Wysoka kaloryczność to cecha charakterystyczna brykietów. Brykiet kominkowy odznacza się także łatwością dozowania, bezpieczeństwem i wygodą wykorzystywania, miarowym przebiegiem temperatury podczas palenia, żarem utrzymującym się dużo dłużej niż przy wykorzystaniu drewna, niezauważalną ilością popiołu. Brykiet kominkowy także z łatwością kupimy niemal wszędzie – w sklepie, w markecie, w składzie opału, a nawet online z dostawą do domu.

Zaaferowały Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (https://www.termofol.pl/informacje-ogolne/ogrzewanie-podczerwienia-a-wlasciwosci-zdrowotne/), która także Cię się spodoba.

zbita postać daje możliwość estetycznego zapakowania i bezproblemowość składowania, bez strachu, że opał zepsuje się.Do mniej ważnych zalet brykietu kominkowego można dodać estetykę – brykiet nie brudzi rąk, nie tworzy ciemnego osadu po zewnętrznej stronie szyby, nie pozostawia niedopalonych ostatków, nie zanieczyszcza kominka i nie powoduje jego korozji. W trakcie spalania brykiet nie emituje prawie wcale dymu, ale wytwarza estetyczny płomień.