You are here

Jakim sposobem zagwarantować naszym dzieciom wyborne źródło rozrywki?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Gry i zabawy dzieci
Author: Gatanass
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie pragniemy aby nasze maluchy się nudziły i miast bawić się na dworze siedziały w domu, to z pewnością należy zadbać o to, by otrzymały jak najszerszy wybór zabawek. A kiedy jeszcze posiadamy ogródek, na którym mogą się bawić i na który mogą wynieść te zabawki, to na pewno bez znaczniejszego trudu znajdziemy dla nich coś właściwego, co będzie bezpieczne, interesujące oraz jednocześnie sprawi, iż dzieci razem z kolegami będą mogły rozwijać swoje kreatywne myślenie. To chyba najbardziej korzystny sposób, gdyż jeśli pozwolimy dziecku na bawienie się każdą zabawką bez żadnej kontroli, to cały dom będzie pełny zabawek. Żadna z nich nie będzie miała swojego miejsca, dziecko zaś nie będzie miało nawyku sprzątania po sobie, nie będzie też miało żadnego poszanowania dla zabawki, jaką może wszędzie porzucić. A jaki płacz dodatkowo będzie, kiedy nagle upomni się o zabawkę, którą gdzie rzuciło w kąt i obecnie nikt nie wie, gdzie może być.

Przestrzeń ogrodowa to głównie zabawa, radość z dobrze wykonanej pracy, obecność i beztroskie chwile spędzone z bliskimi, znajomymi i dziećmi. Możemy je nauczyć sumienności i pracy, a nawet rozwiejemy ich wątpliwości związane z produkcją „jedzenia”, jednocześnie ucząc czystości i porządku, dbania o własne narzędzia. Z pomocą w tym miejscu nadejdą nam różnorakie publikacje lifestylowe, dzięki którym nasz ogród będzie charakteryzował się bezprzykładną atrakcyjnością i użytecznością dla naszych dzieci. Wiele tej kwestii zależy tylko od naszego zaangażowania i zastosowania nowoczesnych i ciekawych elementów wyposażenia ogrodu. W tym miejscu mowa w rzeczy samej o takich elementach jak trampoliny ogrodowe (moja strona internetowa na gardencenter.pl), dzięki którym nasze dzieci bez wątpienia spędzą niezwykle wiele czasu na świeżym powietrzu.

Jest to poniekąd związane z pewnym wydatkiem finansowym, niemniej pomimo tego z biegiem czasu korzyści w postaci słusznego zdrowia naszych dzieci zwrócą się w szeregu przypadków. Inną, ale również nadzwyczaj ciekawą propozycją są wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (wspomniane pojazdy dla dzieci na gardencenter.pl). Poruszanie się nimi wymaga na pewno pewnego zaangażowania naszego ciała, co bez wątpliwości przekłada się na wypracowanie nam dobrej kondycji fizycznej. Taki stan bez wątpienia jest pożądany przez wielu rodziców, skutkiem tego też jeżeli zależy nam na dobrym zdrowiu naszych dzieci, to koniecznie musimy wyposażyć nasz ogród w interesujące elementy. Domki narzędziowe sprawdzą się w tej sytuacji znakomicie, a przy tym staną się miejscem spotkań całej rodziny.

Zwykle służą jako parasol w czasie letniego deszczu lub stają się nawet siedzibą majsterkowiczów. Zaletą domków jest możliwość jego modyfikacji. Taras? Większa ilość półek czy haczyków? Zwykle to przecież łatwe w obróbce drewno. Ogród to również idealne miejsce na wdrażanie ekologii. Poprzez zabawę uczymy dzieci jak zbawienna może być woda opadowa i jak przydatne na terenie ogrodu są kompostowniki.

Zbieranie i wrzucanie odpadków organicznych, przyglądanie się jak w procesie rozkładu resztki i rośliny ulegają przemianom, by w końcu stanowić pożywkę dla nowych roślin – to bardzo absorbujące zajęcie dla małych ogrodników. Gdy nie posiadamy na swoim podwórku kompostownika, proponujemy zaopatrzyć się w tę niewielką, acz bardzo przydatną skrzynkę. Musimy jednak pamiętać by nie wrzucać do kompostownika roślin z widocznymi oznakami chorób. Te należy najpierw spalić, i dopiero później dodać do kompostu, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się szkodliwych mikroorganizmów.