You are here

Lista możliwości, aby w legalny sposób radzić sobie z odpadami i ściekami.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
W każdym mieszkaniu i domu wytwarza się sporo ścieków i odpadków, z którymi coś trzeba zrobić. Przepisy, jakie niedawno wprowadzono, dość rygorystycznie wyznaczają reguły obchodzenia się z nimi, a wszystko chodzi o to, aby jak najlepiej chronić przyrodę. Jeszcze do niedawna w wielu domach powszechne było pozbywanie się ścieków do pobliskiej rzeki czy rowu, i właściciele uznawali tego typu sytuację za zupełnie normalną. Jednak aktualnie za tego typu działania grożą poważne konsekwencje, lecz również i sposobów na odprowadzenie ścieków jest sporo więcej. Najlepiej mają osoby, jakie mieszkają w rejonach z kanalizacją. Wtedy zwyczajnie należy się do niej podłączyć i sprawa jest załatwiona, później trzeba jedynie regularnie opłacać rachunki. Jeżeli kanalizacja nie jest obecna, to też będzie kilka opcji.


Jeśli parametry działki, to znaczy jej wielkość i rodzaj gleby będą pozwalać, to ciekawą i wygodną możliwością może być niewielka oczyszczalnia ścieków. Jeżeli się ją właściwie dostosuje do ilości mieszkańców, to będzie ona działała bez konieczności dużych prac serwisowych przez długie lata. Pomyśleć również można o wybudowaniu szamba (ajpszamba.pl), takie rozwiązanie będzie najmniej kosztowne jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne. Pamiętać jednak należy o tym, że zbiorniki na nieczystości mają określoną pojemność i co jakiś czas trzeba je będzie opróżnić, co podnosi koszty eksploatacji - .

odpady
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com

kanalizacja

Podczas projektowania domu należy także pomyśleć o kwestii odpadków.

Zaintrygował Cię ten opis? Zajrzyj więc do kolejnego zagadnienia i czytaj zbiorniki przemysłowe do woli o intrygujących Cię sprawach.

Obecnie przepisy wymagają, żeby już w mieszkaniach i domach odbywała się segregacja, ponieważ tym sposobem sporą ilość odpadków później będzie można wykorzystać. Przeważnie stosuje się podział na trzy niezależne grupy, czyli pojemniki szklane, odpadki suche oraz mokre, dzięki temu spora część z tego będzie do odzyskania i ponownego przetworzenia. Lecz dokładnie o tym, jaki będzie podział decydują przepisy lokalne które obowiązują w danej miejscowości, więc trzeba się do nich dostosować. Można oczywiście wybrać także opcję bez segregacji, lecz opłaty za nie będą dużo wyższe. Mając to wszystko na uwadze warto pamiętać podczas projektowania swojej kuchni, żeby zagwarantować wystarczające miejsce na pojemniki na śmieci - zobacz pełną ofertę tutaj. Na szczęście ich wybór jest naprawdę duży, więc bez żadnego problemu coś powinno się wybrać odpowiedniego do swoich wymagań.


Takie pojemniki sprzedawane są w rozmaitych konfiguracjach i wielkościach. Popularnym rozwiązaniem jest na przykład posiadanie dwóch oddzielnych pojemników, z których jeden przeznaczy się na organiczne odpadki, a drugi, podzielony na dwie części, na całą resztę.