You are here

Ekologia w domu i firmie, czyli pare słów o zaoszczędzeniu pieniędzy na rachunkach.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Mimo dużej polepszenia warunków egzystencji, wysokie ceny, które przychodzi zapłacić każdemu obywatelowi, powodują, iż ludzie kombinują jak przyoszczędzić choć troszeczkę na koniec miesiąca. W ten sposób powstają wspaniałe, nowatorskie projekty i na samym końcu produkty.


ekologiczne szamba
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj omówimy dwa urządzenia codziennego użytku, aby ukazać je szerszej publiczności. Kto z nas nie próbował zaoszczędzić na grzaniu wody? Ludzie mieszkające w cieplejszych krajach, w których teoretycznie nie ma zimy nie nie doświadczają tego co my. Dla wielu osób okres grzewczy jest zmorą i dla zdrowia i portfela. Największe rachunki otrzymujemy rzecz jasna za gaz. Czy można w jakikolwiek sposób zmniejszyć wysokość rachunku? Odpowiedzią jest zestaw do podgrzewania wody. Przykro nam ale nie jest to przyrząd dla ludzi mieszkających w blokach. Zaś ci, którzy posiadają domy, pewnie w czasie lata ogrzewali wodę zostawiając ją na cały dzień na działanie promieni słonecznych. W podobny sposób funkcjonuje wcześniej wymieniony zestaw do ogrzewania wody. Główną rolę pełnią baterie słoneczne, które zmieniają energię słoneczną w energię potrzebną do ogrzania wody. Zbiornik połączona jest z bateriami siecią elektryczną, jakie połączone są z zegarem zamontowanym na ścianie. Użycie owego rozwiązania pozwala na zredukowanie opłat za ogrzewanie wody w okresie letnim nawet do zera, zaś w zimie ze względu na mniejsze nasłonecznienie tylko o 40 %, co i tak uznajemy za znakomity wynik. Drugim i ostatnim urządzeniem są szamba ekologiczne. Istnieje kilka ich rodzajów, zaczynając od w pełni zautomatyzowanych po tradycyjnych, polegających na naszym wyczuciu. Zasada działania jest banalny, ale od początku. Wpierw musimy mieć wystarczającą ilość pustej przestrzeni, bo zbiornik jest rzecz jasna ogromny. Szamba (http://ajpszamba.pl/) ekologiczne łączymy analogicznie jak te zwykłe do głównej rury kanalizacyjnej, która odprowadza nieczystości z domu. Wyłączna różnica pomiędzy nimi wydarza się we wnętrzu wykonanego z tworzywa sztucznego zbiornika, w jakim egzystują specyficzne szczepy bakterii. Pożerają one zabrudzenia z wody, która następnie odfiltrowywana jest do gleby. Chociaż woda ta nie jest zdatna do picia, lecz jest na tyle klarowna, iż możemy się w niej myć, ponieważ składem jest podobna do wody deszczowej - ważne źródło -


Oszczędzanie gotówki aktualnie jest koniecznością do przeżycia, dlatego opłaca się wydać wcześniej odrobinę więcej, aby płacić później mniej. Podgrzewacz do wody skonstruowany z ogniw fotowoltaicznych, albo szamba ekologiczne są faktycznie urządzeniami godnymi uwagi - patrz na temat szamba ekologicznego.