You are here

Oczko wodne

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Świeczki w kształcie lilii wodnych
Author: Homebook.pl
Source: Homebook.pl
Wielokrotnie takie zaplanowane wyjazdy na prośbę wychowawców łączą ze sobą obserwację i wiedzę na ich temat a także pokazanie w jaki sposób sprawuje się opiekę nad nimi. O ile ta początkowa kwestia jest przyjemna o tyle z kolejną już są widoczne problemy. Aby zwierzę miało stosowne warunki do życia trzeba pamiętać, o uzupełnianiu porcji żywności i płynów, porządkowaniu klatek, wymianie trawy czy legowiska. Jeżeli lubisz żabi rechot, pokuś się o staw lub oczko wodne (niezbędne akcesoria). I nie zostało nigdzie powiedziane, że jesteśmy skazani tylko na rozległe jezioro aby napawać się widokiem wody i obcować z przyrodą. A natura dosyć szybko się o nas dowie! W okolicy wody dobrze będą się czuły małe stworzenia – kumaki, ważki oraz traszki...

cats
Author: Koziro Hasegawa
Source: http://www.flickr.com
Wśród akcesoriów dla zwierząt, które są dostępne wśród ofert wielu firm, najbardziej rozchwytywane jest narzędzie do drapania i zabawy, tak zwany drapak. Dzięki zainwestowaniu w tę zabawkę można uniknąć zniszczenia mebli lub innych przedmiotów codziennego użytku, które są dla ich właścicieli szczególnie cenne. Każdy kot ma instynkt, który nakazuje mu drapać. Można swojemu pupilowi ułatwić życie oraz sprawić przyjemność, kupując najlepsze, markowe akcesoria o różnym kształcie|w różnych formatach|Dlaczego warto wybierać w szczególności markowe drapaki? Trzeba podkreślić, że jest to męcząca praca, ale która pomimo tego dostarcza wiele zadowolenia i radości. Jednakże nie wszyscy byliby w stanie sobie z nią poradzić. Podobnie jest w przytułkach dla zwierząt, a nawet jeszcze trudniej.

Zwierzęta przyciągnie właśnie woda, np. takie domowe oczko wodne, a także żyjące w niej rośliny. Ropuchy i żaby w plątaninie liści i łodyg złożą skrzek, z którego po dziesięciu dniach wyklują się kijanki. Do kwiatów kaczeńców zlecą się motyle i ważki oraz oczywiście pszczoły. Zlecą się po pierwszy wiosenny nektar. Z podmokłymi terenami idealnie poradzą sobie np.

kaczeńce, które są niesłychanie żywotne. Jeśli są osoby, którym kaczeńce opatrzyły się na terenie ogrodu, i chciałyby się ich pozbyć, czeka trudne zadanie. Są zmuszeni jedynie wysuszyć cały zamieszkany przez nie teren. Jeżeli zrezygnują z tych działań z każdego kawałka korzenia wyrośnie nowa roślinka. Wymagania od życia też mają nieduże – idealnie czują się i w słońcu i w półcieniu, są odporne na mróz. Te wdzięczne i jakże urocze kwiatki przeniosą nas w czasy kiedy byliśmy dziećmi, gdy kroczyliśmy żwawo przez pola i łąki.

17. lutego celebrowany jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli trzymasz w mieszkaniu takiego kochanego futrzaka, spraw mu radość i podaruj mu tego dnia do posmakowania jakiejś świeże, lepsze karmy. Taką drogą okażesz futrzakowi, jak bardzo go lubisz. Koty są dużo bystrzejsze niż większość ludzi myśli, więc możesz być pewien, że twój futrzak podłapie taki gest. Fajnym darem na tę okazję są także drapaki dla kotów – koty kochają takie rzeczy. Tutaj więcej: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Drapaki__39_360