You are here

Z czym jest związane posiadanie zwierzaka? Z jakiego rodzaju obowiązkami trzeba się liczyć?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Osoby, jakie chciałyby posiadać zwierzę w domu najczęściej nie myślą o tym jak duży jest to obowiązek. Decydując się na posiadanie zwierzaka musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego jak dużo czasu i uwagi trzeba temu zwierzęciu poświęcić. Zanim podejmiemy taką decyzję najczęściej mamy w głowie tylko piękne wizje, że będziemy dużo chodzić na spacery z psem po parku albo wylegiwać się na kanapie z kotem. Jednak może się okazać, że tak naprawdę wstawanie wcześnie i wychodzenie z psem przed pracą sprawi, iż będziemy mieli dość spacerów. Natomiast kot może niszczyć nasze meble i wyprowadzać nas tym z równowagi. Z czego trzeba więc zdawać sobie sprawę gdy decydujemy się na przygarnięcie zwierzęcia? Jakiego rodzaju obowiązki nas czekają?

pies na spacerze
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, iż zwierze to większe wydatki. Musimy się liczyć z kosztem jak chcemy zapewnić zwierzakowi jak najlepsze warunki. Już od początku trzeba brać pod uwagę szczepienia, odrobaczenie, kastrację zwierzaka, a później też nie jest lepiej. Należy pomyśleć o dobrym dla zdrowia zbilansowanym jedzeniu, dzięki jakiemu zwierzę będzie zdrowe i będzie miało zapewnione wszystkie potrzebne witaminy i mikroelementy. Dobrze jest kupić Bosch karma dla psa (zobacz materac dla psa marki hunter) ta będzie lepsza aniżeli tanie karmy z marketu (Przychodnia Weterynaryjna Tomasz Wojnar). Niestety jak chodzi o jedzenie nie opłaca się oszczędzać, gdyż może się okazać, iż później wydamy więcej na weterynarza.kot w łazience
Author: Sylvain L.
Source: http://www.flickr.com
Gdy przygarniamy zwierzaka musimy być bardziej zorganizowani. Jeśli do tej pory lubiliśmy od czasu do czasu umówić się ze znajomymi na nieplanowane wyjście do pubu po pracy, to niestety ale będziemy musieli o tym zapomnieć. Pies tak naprawdę musi regularnie wychodzić na spacery i poczeka z oddaniem swoich potrzeb fizjologicznych aż przyjdziemy w końcu do domu. Trzeba też pamiętać o całej masie rzeczy - kliknij tutaj. Nie możemy zapomnieć o szczepieniu co roku jak również o odrobaczaniu zwierzaka co trzy miesiące. Od czasu do czasu trzeba również zastosować kropelki na pchły dla kota albo psa. Szczególnie w czasie letnim jak zwierzak przebywa dłuższy czas na świeżym powietrzu. Musimy również pamiętać o tym żeby zapewnić zwierzęciu dobre jedzenie, którego zapasy warto mieć na stanie. Oprócz tego trzeba liczyć się z tym, iż zwierzę to odpowiedzialność, na jaką nie każdy jest gotowy. To właściciel zwierzaka bowiem odpowiada za niego jak też, o czym mało osób pamięta, za szkody wyrządzone przez to zwierze. Warto mieć to na uwadze.