You are here

Technologia LED w praktyce

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Za oknem zimno i ponuro, włączamy zatem lampy w wnętrzach w których się znajdujemy. Ale sztuczne światło pełni tak samo istotną rolę wewnątrz jak na i zewnątrz domostwa. Szczególnie na dużych powierzchniach liczba oświetlenia może przedstawiać liczbę dwucyfrową. Aby rachunek za prąd nie wzrastał niepotrzebnie, wskazane jest zakupić lampy ledowe.


lampa ogrodowa
Author: Praktiker
Source: Praktiker
Lampy ogrodowe LED nie wymagają zbyt dużej ilość prądu przy zaświeceniu. Nie występuje tu tzw „uderzenie prądu”. Przeciwnie niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich trwałość. Diody LED nie gasną momentalnie, ale stopniowo tracą swą moc. Gdy zauważymy ich przygasanie, znajdziemy jeszcze dużo czasu na kupno nowego oświetlenia.

Jak wiemy: de gustibus non est disputandum. Jednak przy tej różnorodności lamp zewnętrznych LED nie jest to nawet potrzebne. Na sklepowych półkach zobaczymy najróżniejsze typy wykonania: lampy ogrodowe stojące LED, lampy do oczek wodnych tudzież latarni. Znajdą się więc lampy zewnętrzne LED dla każdego.

Ważne przy wyborze źródła światła jest także bezpieczeństwo. Oświetlenie LED nie nagrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma możliwości zaprószenia pożaru, co jest szczególnie przydatne przy wyborze bożonarodzeniowych lampek zewnętrznych. Mając zamiar udekorować przestrzeń wokół domu do tej pory należało pamiętać o tym, że oświetlenie zewnętrzne będzie wystawione na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr i niska temperatura nie są sprzymierzeńcami elektroniki,
ogród
Author: www.elswar.pl
Source: www.elswar.pl
ale diody LED charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uderzenia.


W technologii LED jest możliwe osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroki wachlarz barw. Dzięki temu możemy wymyślać na posesji niepowtarzalne dekoracje świetlne. Wpisując poszukiwane hasło w wyszukiwarce odnajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, które świetnie podkreśli piękno posesji. Choć są to sklepy które funkcjonują w sieci przeważnie istnieje możliwość obejrzenia lamp przed zakupem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w kwestii oświetlenia, a co najbardziej istotne, gwarantują zrealizowanie pewnych i błyskawicznych zakupów.