You are here

Lamy uliczne LED - czy to się opłaca, jakie są dobre i złe strony tego oświetlenia?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Zawsze warto stawiać na ekologiczne oraz energooszczędne pomysły. Coraz więcej osób, wybierając oświetlenie do swoich domów decyduje się na diody LED. Mają one naprawdę wiele zalet i dlatego warto rozważyć ich zamontowanie. Skoro jednakże oświetlenie LED jest tak dobre warto również sprawdzić to w większym kontekście. Czy oświetlenie uliczne z diodami LED się opłaca?


żarowa LED
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze należy poznać zalety i wady takich diod. Są one niezwykle wytrzymałe, świecą o wiele dłużej niż zwykłe żarówki, to zdecydowanie pozwala zaoszczędzić, gdyż wymiana następuje naprawdę rzadko. W dodatku im rzadziej zmieniamy diody, tym rzadziej je także wyrzucamy, co jest przydatne środowisku. Te dwie cechy są ogromną zaletą tego oświetlenia. Jednak to oczywiście nie wszystko. Należy wiedzieć, że diody są niezwykle efektywne. Niemal całą energię zamieniają na światło. W przypadku tradycyjnych żarówek jest to niewielki parametr. Poza tym możemy według potrzeb dopasować kolor światła.

Jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie. Ciepłe światło z całą pewnością będzie polepszać widoczność. Z tego powodu ludzie będą czuć się bardziej bezpieczni.

Nie jesteś pewien co do tamtego tematu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły ścianki szklane wrocław przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko zostało dogłębnie opisane.

Natomiast strumień światła jest prosty, jak reflektor. Może być to także postrzegane jako wada, ponieważ gdy tego nie chcemy, musimy zakupić soczewki rozpraszające. Diody LED są naprawdę odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też oświetlenie uliczne LED może być zamontowane także na mostach i tego typu budowlach. Świetne jest również to, że oświetlenie LED nie muszą się rozgrzać, żeby świecić w pełni swoich możliwości. Włączają się stuprocentowo od razu to naciśnięciu włącznika. Podobnie jest w przypadku wyłączania.

Warto także dodać, że diody nie robią się gorące. Ich temperatura nie zmienia się znacznie podczas działania. Oczywiście oświetlenie posiada również wady. Jest nią przede wszystkim wysoka cena. Warto jednak przy tym mieć na uwadze, że żarówek nie zmieniamy często, w związku z tym w ogólnym rachunku może się to opłacić. Jeśli miejsce bywa dobrze nasłonecznione diody mogą zadziałać gorzej, ponieważ są wrażliwe na bardzo wysokie temperatury.


W ogólnym bilansie jednakże dokładnie widać, że lampy LED są rzeczywiście opłacalne. Oprócz tego, że są ekologiczne środowisku, mają szereg innych, odmiennych zalet, które zdecydowanie za nimi przemawiają. LED to oszczędność. Niejednokrotnie można się spotkać z niezbyt bezpiecznymi rozstrzygnięciami w tej kwestii, na przykład wygaszanie świateł w środku nocy. Przecież lampy są przydatne przed całą noc. Jeżeli nam na tym zależy, LED będzie perfekcyjne, ponieważ pozwoli zaoszczędzić i dzięki temu można przedłużyć czas świecenia.