You are here

Przyłącz się do grona sortujacych śmieci! Dlaczego jest to zadanie niezwykle ważna dla naszego ekosystemu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Coraz mocniej kładziony jest nacisk na segregację odpadów. Oprócz pozytywnego oddziaływania na ekosystem, rozważna klasyfikacja śmieci ma także inne przymioty Sortowanie odpadów umożliwia przyszły ich odzysk. Z jakiego powodu jest to tak istotne?


W jaki sposób dobrze sortować odpady?

kosze do segregowania odpadów
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Najprościej za sortowanie odpadów wziąć się od zakupu pojemników na dany typ śmieci. Potrzebujemy mieć kosze na 3 rodzaje odpadków. Jeden na odpady - www.ehsbiznespartner.pl/odpady-torun/ - "zielone" - tam będziemy umieszczać wszystko, co ulega degradacji, czyli np. resztki po warzywach - szczególnie przydatny dla gospodyń. Kolejny kosz powinien być na odpady zmieszane. Wszystkie te, które nie są szkłem lub plastikiem, albo nie ulegają degradacji. Dodatkowe pojemniki powinny przechowywać w sobie tworzywa sztuczne i makulaturę. Segregując w ten sposób śmieci przyłożysz się do ochrony ekosystemu. Jest tak z powodu, że poprzez segregację składowiska śmieci mogą być dłużej wykorzystywane. Jest tak z tego powodu, że na śmietnisko nie trafiają odpady toksyczne, np. akumulatory.

W jaki sposób usunąć z domu śmieci, które nie nadają się do żadnego kontenera

Jeżeli masz w domu odpady elektroniczne, czy leki - nie pozbywaj się ich wkładając je w normalnym pojemniku na odpady. Istnieją firmy (takie jak Utylinia Firma), które parają się darmowym odbiorem odpadów elektronicznych ze wskazanego punktu. Trzeba jedynie zadzwonić i dogadać się co do daty odbioru. Za odpady elektroniczne uznaje się użyte, uszkodzone sprzęty elektryczne i elektroniczne, np. suszarka do ubrań czy duży telewizor. Wyrzucenie odpadów elektrycznych do normalnego śmietnika może grozić wysoką karą.


leki do utylizacji
Author: Nina Matthews
Source: http://www.flickr.com
W sytuacji, gdy pragniemy pozbyć się starych lekarstw możemy zanieść je do najbliższej apteki.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj (https://blyss.pl/produkty/przyczepy), a na pewno uzyskasz mnóstwo fascynujących danych na ten temat.

Tam z pewnością znajdziesz pojemnik do którego możesz wrzucić swoje niepotrzebne lekarstwa. Dodatkowo osobliwych śmieci możesz wyzbyć się zanoszcząć je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. PSZOK przyjmie od Ciebie odpady będące m.in zużytymi oponami, bateriami, olejami silnikowymi. W małych ilościach śmieci budowlane. PSZOK nie przymie jednak śmieci będących wynikiem działania własnej działalności gospodarczej.