You are here

Zakup psa to wielka odpowiedzialność. Trzeba nie zapominać o kilka najważniejszych kwestiach

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
owczarek niemiecki
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com
Kiedy odpowiedzi na te pytania są pozytywne, potencjalni właściciele pieska powinni zobaczyć parę poradników dotyczących wychowywania i zdrowia i kondycji młodego pieska oraz wykonać przegląd dostępnych na rynku akcesoriów dla psów. W wielu przypadkach pomocny okazać się może zakup obroży treningowej. Obroże treningowe to zrozumiały dla psa przekaz. Jeśli okaże nieposłuszeństwo swojemu panu, odczuje niekomfortowe napięcie mięśnia wywoływane przez impuls korekcyjny z obroży (www.sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-obroze-treningowe-DOGtrace/76).

Dobrych firm zestawy treningowe posiadają również możliwość ostrzeżenia przed impulsem. Jeżeli nasz czworonóg szczeka właściwie bez przerwy, to mamy szansę stać się przekonani, że prędzej albo później nasi sąsiedzi będą mieli tego dosyć i zgłoszą sprawę do odpowiednich służb. Przez to kiedy mamy ciągle trudy, z prawidłowym wyszkoleniem czworonoga, to należy sprawdzić, czy obroża antyszczekowa nie jest tu najlepszym rozwiązaniem. Ma szansę ona posiadać wbudowany mikrofon, ale wówczas ma szansę się okazać, iż łapie też szczekanie innego czworonoga, lecz także ma szansę mieć odpowiednie czujniki, które wyłapują wibracje z krtani.

Taka obroża analizuje siłę i natężenie dźwięku oraz właśnie na tej podstawie oblicza czy ukaranie psa jest czymś niezbędnym, czy jednak nie. Za najmądrzejszego psa uchodzi mało popularny w naszym kraju border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W małych rozmiarów domu z ogródkiem, co najwyżej zapędzi na taras całą rodzinę. Groźny stróż to owczarek anatolijski. Niesamowicie czujny, o wybitnym instynkcie obronnym, niezależny, rzadko kiedy jest gotowy do całkowitego podporządkowania się, musi od wieku szczenięcego przywyknąć do innych psów.

Posiadać go może tylko dobry znawca psów, który poświęci dużo czasu na jego ułożenie. Od niedawna szalenie popularne są akcesoria związane z tresurą czy wyglądem pieska. Nikogo już nie dziwi widok właściciela z psem ubranym w przezabawne sweterki. Nie zapomnijmy, że najistotniejszy jest komfort naszego psa.

Tu nie tak bardzo istotne jest poczucie estetyki, ale liczy się przede wszystkim wygoda. Z tego powodu posiadacze psów powinni poświęcić dużo czasu na kupowanie bezpiecznych przedmiotów. Nie kierujmy się reklamą, lepiej sprawdźmy czy aby kupione akcesoria nie zaszkodzą naszemu psiakowi.