You are here

Wychowanie do pieska spacerowania na luźnej smyczy, wymaga od właściciela dużo poświęcenia.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Oddanie psa i miłość to nieoceniony skarby. Posiadanie psiaka to też jego właściwe wytresowanie. Wyłącznie do posiadacza psiaka należy wybór, czy pragnie spełniać każde kaprysy swojego psa, czy może nauczy go dobrych przyzwyczajeń. Pomimo tego warto przeznaczyć trochę czasu na tresurę psiaka, dzięki temu tworzą się i nawiązują się relacje między panem a psiakiem.


więcej informacji na zwierzakowo
Author: Mano Ranjan M
Source: http://www.flickr.com
Wyuczony psiak, który odbiera podstawowe komendy, dostarcza z pewnością więcej radości właścicielowi psa. Natomiast nieokiełznane psy są przyczyną mnóstwa problemów. Z kłopotem psa ciągnącego smycz boryka się dużo właścicieli psów. Warto pamiętać , że psiaki działają pod wpływem chwili i uwielbiają uganiać się za wszystkim, co ucieka.

Po to by trzymanie psa na smyczy sprawiało przyjemność i było działaniem nie wymagającym wysiłku, trzeba wyuczyć psiaka spacerowania na nienaprężonej smyczy. Żeby skutecznie wychowywać psa utrzymywania smyczy luźnej, należy mieć świadomość przyczyny, dla którego pies szarpie smycz. Przyczyna jest niewyszukana – po prostu szarpiąc smycz, zawsze udaje mu się szybciej dobiec do wybranego celu.

Dlatego też różne psy wypracowują sobie różne scenariusze napinania. Szarpanie smyczy wynika z braku kontroli emocji i zbyt wielkim pobudzeniem psychicznym na przechadzce. Czasem wystarczy potrudzić się nad psim zdyscyplinowaniem, a smycz zrobi się luźna. Dodatkową pobudką tego, że psiak ciągnie smycz, może być jej typ.


zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow
Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Na czasie są rozciągane smycze dla psów typu „flexi”, które same rozwijają się i zwijają a ponadto nie oplatają się wokół nóg na przechadzce z psem. Doktryna dobra, ale w rzeczywistości taka smycz uczy psa naprężania smyczy. Dlatego, jeśli pies jest szczeniakiem, którego dopiero zaznajamiamy ze smyczą, powinniśmy zaniechać używania takiego typu smyczy.

Bez wątpienia dla młodych lepsze są smycze dla psów rozwijające się do dwóch-czterech metrów, z taśmy, przepinane na różną długość, tzw. treningówki, dzięki którym to posiadacz psa kontroluje, odległość na jaką odchodzi pies.

Koniecznie przeczytaj aktualny artykuł (http://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6) na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Polepsz swoje informacje na to zagadnienie.

Treningówki smycze dla piesków generalnie pozwalają lepiej zapanować nad zwierzęciem, bo są poręczniejsze i krótsze, niż rozciągane.