You are here

Jak ważnym jest harmonijne żywienie Twego psa

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Prawda jest taka, iż nie istnieje jedyny akuratny system żywienia, który sprawdzi się u każdego pupila. Nie inaczej jak u ludzi - jednym sprzyja wcinanie kotletów, pozostałym dieta wegańska, a jeszcze innym stronienie od nabiału.


Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Kluczowymi elementami odżywczymi są białka, cukry, tłuszcze oraz makroelementy, mikroelementy jak też witaminy. Czy źródłem cukrów będzie dopiero co ugotowany ryż czy może orkisz w granulkach jest sprawą decyzji posiadacza psa, i zależy od upodobań psiaka.

Każdy pieseczek i kotek jest indywidualnym przypadkiem, i właściwą dietę możemy dobrać na bazie obserwacji konkretnego okazu. Znaczenie ma w tym przypadku nie wyłącznie jego waga, wiek bądź rasa, ale dodatkowo skłonności do alergii i nietolerancji poniektórych składników żywnościowych (na przykład zupełnie inaczej powinno się karmić zwierzaka sportowego, inaczej psa kanapowego pieszczocha czy jeszcze inaczej psa (zobacz ofertę na hunter sofa dla psa) stróżującego, który mieszka w kojcu). Przy wyborze metody żywienia musimy wziąć również pod uwagę stan fizjologiczny psa (przykładowo brzemienna sunia, rekonwalescencja po zabiegu, choroby układu pokarmowego itd.).

Z rezerwą musimy podchodzić do przeróżnych suplementów diety a także wspomagaczy. W niektórych przypadkach dobrze je serwować (przykładowo środek na stawy psom wielkich ras), jednakże należy to omówić z weterynarzem. Właściwie skomponowana i dobrana dieta musi zaspokajać każde potrzeby zwierzaka. Może być to pasza gotowa, na przykład karmy Brit.


pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dorosły piesek powinien jeść raz czy dwa razy dziennie.

Jeżeli masz zamiar poszerzyć swą wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu acana puppy junior następne treści. Należy wejść w ten link.

Serwowanie kilku pomniejszych dawek jest polecane psiskom zagrożonym skrętem żołądka, a również psom pracującym o bardzo wysokim zapotrzebowaniu energetycznym. Musimy mieć na uwadze ażeby nie karmić pupila wprost przed treningiem bądź wyjazdem. Powinna minąć co najmniej godzina od zjedzenia do powzięcia działań. Nie powinno się także podawać posiłku wprost po wysiłku . Stały dostęp do jedzenia nie jest wskazany. Posiłki winny być podawane w sztywnych godzinach, a niezjedzony pokarm trzeba zabrać po upływie 15 minut od podania. Tenże system ma wiele atutów; zapobiega wykształceniu u czworonoga nawyku grymaszenia, psuciu się pożywienia i wyraźnie stawia właściciela w pozycji członka stada, który wydziela zasoby.