You are here

Gospodarstwa domowe państw rozwiniętych generują znaczne ilości śmieci

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
To na ich podstawie można zresztą w dużej mierze ocenić zamożność konkretnego społeczeństwa. Niestety, nadprodukcja śmieci ma niestety destrukcyjny wpływ na stan środowiska naturalnego, warto w związku z tym ją możliwie jak najbardziej zminimalizować, na przykład przez szczegółowe planowanie zakupów oraz wybieranie jedynie koniecznych towarów. Wymagane jest również prawidłowe segregowanie śmieci, w ten sposób na przykład papier bądź plastik będzie mógł zostać użyty kolejny raz.

Okazuje się jednakże, że odpady można „recyklingować” samodzielnie w domu. Zamiast wyrzucać stare meble lub niepotrzebne opakowania, można poszukać inspiracji i przerobić rzeczy tak, żeby nadawały się do dalszego użytkowania. Przykładowo, niektóre napoje oferowane są w butelkach o faktycznie nietypowych kształtach. Doskonale nadadzą się do roli wazonów. Można je obwiązać chociażby konopnym sznurkiem, gdy preferuje się bardziej ekologiczne dekoracje. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie odpowiednich farb do malowania na szkle, przede wszystkim jeśli ma się zdolności malarskie albo wydrukowanie szablonów i pomalowanie butelki farbą w spray’u.

pojemniki na odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Dziś wybór podobnych akcesoriów jest rzeczywiście dość bogaty, z tego powodu nawet pozornie całkowicie nieprzydatne przedmioty można zmienić. Pudełko do butów, oklejone ozdobnym papierem może bez problemu pełnić rolę schowka na dziecięce zabawki, biżuterię lub kosmetyki. Warto papierem ozdobić również wnętrze pudła. Stare meble, na których są rysy, można błyskawicznie wygładzić przy pomocy papieru ściernego, nie trzeba ich od razu wyrzucać (poznaj informacje na Świeża warstwa, w przypadku mebli drewnianych, może zostać pokryta nowym lakierem. Opcjonalnie, meble mogą zostać pomalowane na inny kolor, co też nada im odmienny wygląd i spowoduje, że w znakomitym stanie posłużą jeszcze przez wiele lat.

Stare ubrania, które już się znudziły ich właścicielom, można całkowicie odmienić, między innymi przez ich farbowanie, własnoręczne przyszywanie dżetów lub ćwieków, które ostatnio są niezwykle popularne. Bluzkę wystarczy pociąć w odpowiednie wzory.

Poświęć chwilę i sprawdź tu instalacje gazowe lublin ceny dodatkowe informacje na ten temat - one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie czekaj za długo:)

br>
Jeśli spodobał Ci się prezentowany tekst i masz chęć zdobyć więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odnośnik do www - tam odnajdziesz interesujące informacje.Domowy recykling to nie tylko szansa na zmniejszenie liczby odpadów, ale także ogromna oszczędność, ponieważ nie trzeba kupować nowych rzeczy.