You are here

Z jakiego powodu nie jest warto trzymać pieniędzy „pod poduszką”

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Niestety, lokowanie pieniędzy w domowych pieleszach to cały czas domena starszego pokolenia. Z oporem reagującego na wizyty w banku oraz posługiwanie się bankomatem - będąc zdania, że to po prostu nie ich epoka.

polski banknot
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Spośród osób "nieubankowionych", czyli niekorzystających z ofert banków, najliczniejszą grupą są właśnie seniorzy. Cały czas większość z nich woli dostawać emeryturę bezpośrednio od listonosza niż na konto, chociaż korzystanie z usług banku jest równie bezproblemowe. Tym bardziej, że wiek nie musi być przeszkodą w korzystaniu z konta bankowego. Konto (więcej informacji ranking kont dla studentów) dla seniora to oferta dedykowana właśnie osobom starszym, zaś banki przygotowując ją, uwzględniają potrzeby tej grupy osób.

Młodszym ludziom ciężko przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych online. Przekonali się, że bankowość elektroniczna w znacznym stopniu usprawnia życie, zaoszczędzając przy tym cenny czas.

Korzyści i zalet, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. W pierwszej kolejności - gwarantują bezpieczeństwo pieniędzy, które bez obaw spoczywają sobie na koncie bankowym nie tracąc na wartości, ponieważ najczęściej jest to konto procentowe, co jest jednoznaczne z tym, iż nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, zrealizować szybki przelew a także coraz częstsze płacenie rachunków bez pobierania prowizji. Stanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, niemniej jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie "w jakim banku założyć rachunek bankowy?" nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór powinien być uzależniony od wielu czynników. Najbardziej istotne jest oprocentowanie konta. Poza tym należy z całą pewnością zapytać o liczbę bankomatów w miejscu naszego zamieszkania oraz odległość do najbliższej placówki banku. Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej już dawno przestało być wygodą, a stało się koniecznością.