You are here

Jak założyć farmę kurcząt?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Ponieważ hodowcy drobiu muszą wkładać w własne farmy sporo pieniążków, wskazane jest zaciekawić się ewentualnością otrzymania dotacji z UE.


Zakup piskląt, jaj lęgowych, paszy – to tylko część kosztów.


Największym przedsięwzięciem jest budowa (własności kompozytów) i ekwipunek farmy, szkolenia dla hodowców drobiu. Aby zorientować się jak przedstawia się szansa na zdobycie dotacji można udać się do ODR bądź Filii Restrukturyzacji oraz Modernizacji Rolnictwa. Z kolei zgodnie z planem Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie przewiduje się wsparcia pieniężnego dla hodowców drobiu. Jednakże tyczy się to wyłącznie chowu konwencjonalnego. W wypadku gospodarstw ekologicznych bądź też konwencjonalnych, jakie pragną przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na wsparcie.


widok - fotograf
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com


Z kolei Polska Izba Producentów Drobiu oraz Pasz skierowała do Ministra Rolnictwa podanie tyczące się wydzielenia środków na dopłatę sektora jajek spożywczych. Wypływa to z faktu, iż muszą one spełniać należyte standardy jakości, zgodne z unijnymi warunkami.

W opisywanym materiale są z całą pewnością warte zainteresowania wiadomości, jednak wejdź też tu - ta unikalna strona (https://www.ratkor.com/) prezentuje analogiczną problematykę.

Naturalnie wiąże się to z kosztami dla hodowców drobiu (więcej informacji na stronie star.edu.pl). Z kolei wymagania połączone z produkcją mięsa drobiowego nie przewyższają powszechnie obowiązujących standardów, nie wymagają więc podejmowania dodatkowych środków ze strony hodowców. Może warto więc rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dopasowanie gospodarstw rolnych do unijnych norm ma być przedmiotem działania szóstego.


Jego celem będzie wprowadzenie pożądanych zmian w zakresie ochrony przyrody, dobrostanu zwierzaków a także zdrowia, tak zwierząt jak również publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów mają miejsce 2 razy w roku.