You are here

Na dobre samopoczucie najodpowiedniejsze są jabłka. Mają tak wiele zalet, iż brakiem rozsądku jest ich unikanie

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
"One apple a day-keeps doctor away" - słynne brytyjskie powiedzenie w 100% prawdziwe. Często niedoceniany owoc to prawdziwa bomba witaminowa ale nie tylko.

Jabłko
Author: Natasia Causse
Source: http://www.flickr.com
Jabłka, ponieważ o nich mówimy, wpływają korzystnie na serce, minimalizują poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają ciśnienie tętnicze, przeszkadzają w rozwoju nowotworom, normalizują poziom cukru we krwi, ograniczają apetyt. To tylko parę z cudownych właściwości jabłek. Możemy je w każdym miejscu kupić: w markecie, na bazarze, w warzywniaku blisko domu. Czy jednakowoż zdajemy sobie sprawę z ich dobrego wpływu na nasze samopoczucie? Z dobrodziejstwa jabłek możemy korzystać przez cały rok, szczególnie zimą, aczkolwiek najlepiej smakują późną jesienią. W takim czasie są najcenniejsze i najbogatsze w lecznicze składniki.

Podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link francuskie wino.

W skrócie w jabłkach, odnajdziemy najcenniejsze dla naszego organizmu właściwości.

Nasze jabłko, to przede wszystkim skarbnica potasu, czyli pierwiastka który odpowiada w naszym organizmie za bardzo dużo przemian. Następnym niezwykle cennym składnikiem jest błonnik pokarmowy, występujący w postaci pektyn. Działają one przeczyszczająco i regulująco na florę bakteryjną w jelicie grubym. To właśnie dzięki nim jabłka traktowane są za lek na zaparcia i biegunki. Ochraniają ponadto przewód pokarmowy oraz wpływają bardzo dobrze na pracę wątroby. Co więcej, pektyny minimalizują wchłanianie cholesterolu, co w efekcie skutecznie ochrania przed miażdżycą oraz zawałem serca.

Co interesujące, jabłka to nasza prawdziwie polska chluba. Jeśli chodzi bowiem o kategorię producenci jabłek, jesteśmy na trzecim miejscu, tylko za takimi potęgami gospodarczymi, a ponadto o wiele większymi państwami, jak Chiny a także USA. Wyprzedzamy natomiast przykładowo Francję, Rosję czy Niemcy. Każdy z nas zna smak jabłka, właściwie to od dzieciństwa mamy z nimi styczność, są niezwykle popularne, przepyszne, i w zależności od kategorii – korzystne cenowo.

Duża ilość jabłek wywodzi się z innych państw, są to odmiany droższe, ale czy faktycznie lepsze? Z pewnością nie, gdyż nasi producenci jabłek mogą zaoferować produkt najlepszej jakości. To z tego powodu właśnie od lat nasze jabłka są cenione, nie tylko w naszym kraju. Już dużo ludzi poznało się na naszych najważniejszych polskich owocach – jabłkach. Głupotą jest ich unikanie.