You are here

Nowoczesna oferta wycinania drzew, czyli jak pracują arboryści

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Profesjonalna i dokładna pielęgnacja drzew w Warszawie ma niezmiernie znaczne znaczenie, albowiem to właśnie wizerunek drzew znacznie wpływa na design całego miasta. Drzewa nie tylko są ważkim pierwiastkiem całego środowiska, jakie zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale też pełnią funkcję estetyczną. Bezsprzecznie o wiele milej spaceruje nam się w pięknym i zadbanym parku, aniżeli w miejscu, w jakim drzewa się niezadbane, uschnięte, natomiast pod nogami szeleszczą szpecące, nieestetyczne liście.

drzewo i zachód słońca
Author: Sandra Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Wycinka drzew na początku zaczyna się oceną drzewostanu porastającego okolicę i dobraniem właściwych narzędzi (zobacz). Niezwykle ważna jest ocena ryzyka, które jest codziennie widoczne w pracy drwali. Sporym ułatwieniem w drwalskiej pracy jest – w przypadku konieczności jego posiadania – pozwolenie stosownego urzędu. Jeśli po prostu go nie trzeba, tym lepiej dla zespołu ścinającego i zleceniodawcy. Jednakże otrzymanie takiego przyzwolenia na piśmie jest formalnością, a pominięcie tej procedury może przyczynić się do przykrych incydentów.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że drzewa i krzewy to żywe organizmy, dlatego również mogą być atakowane przez różnorakie choroby dokładnie tak samo jak ludzie. Powinniśmy więc zapobiegać różnego rodzaju chorobom naszych drzew.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej - odwiedź www (https://www.etteplan.com/pl/branze) a z pewnością poznasz mnóstwo interesujących faktów.

Bardzo ważną kwestią jest m.in. regularne usuwanie suszu i pozostałych starych gałęzi. W ten sposób efektownie będziemy zapobiegać infekcjom i obumieraniu innych partii korony drzew. Warto jest również co pewien czas podcinać koronę, nadając jej równocześnie ładny, foremny kształt.

Wycinka zwykle oznacza podcinkę pnia tuż nad ziemią. Jeszcze wcześniej ustala się na oko wiek drzewa, grubość pnia, gatunek. Same wykazy dokonujemy na ustalonej wysokości. Stałym atrybutem w pracy drwali są metalowe kliny, które zwyczajnie trzeba wbijać, zwykle po drugiej stronie drzewa, czyli tej niepodcinanej. Jest to konieczne, gdyż wadliwe gospodarowanie klinem może sprawić, że ścinane drzewo zaklinuje nam prowadnice. Kolejna rzecz to wycinka konarów. W tej „sekcji” wycinka dzieli się na dwa rodzaje: kiedy zostajemy na ziemi i długimi pilarkami na wysięgniku przycinamy konary oraz wycince na wysokości. Ostatnie ścinanie wykonuje się zazwyczaj dzięki podnośnikowi lub też metodą alpinistyczną, jeśli nie posiadamy akurat na miejscu maszyny, która wyniosłaby do wysokości korony drzewa. Tak jest w większości przypadków.