You are here

Nawierzchnia przepuszczalna a także żwirowa - a więc, podłoże ekologiczne i troszkę mniej

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/asepaleco.org/includes/menu.inc).
Zastanawiasz się, jakim materiałem "owinąć" teren domeczku? A być może pragniesz dokończyć ogródek jakimś ładnym kruszywem, jednak rozmyślasz, iż żwir się nie będzie nadawał? Jeżeli tak, to przeczytaj ten felieton!


Nawierzchnia przepuszczalna - to między innymi nawierzchnia z minerałów - tania nawierzchnia przepuszczalna. Nawierzchnia ta, to nowo powstały Ekologiczny sposób aby utwardziły się podłoża, w którym stosuje się tworzyw skalnych, żwirów i drobniutkich frakcji piaszczystych. Jest to ekologiczna wersja dla asfaltu albo betonu. tego typu grunt bywa stabilne i elastyczne, a obok okazji nietoksyczne a także wytrwałe.

Sprawdź inne pokrewne niezwykle przydatne źródło informacji na objaśniany problem - kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie ciepłomierze.

Doskonale się nadaje do podjazdów, boisk, placów zabaw i tak dalej. Powstały trzy opcje kolorystyczne, a mianowicie: żółty, szary i szkarłatny. Innym typem powierzchni przepuszczalnej to giętkie krateczki, które posługują między innymi do stabilizacji powierzchni ze żwiru lub z grysu. Łapiąc tego typu tematykę, nie ma możliwości nie napomknąć o...


landszaft - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Nawierzchnia żwirowa - to rodzaj podłoża, który przez niejednego zdaje się być słabym budulcem, jednakże wcale tak nie jest -polecana nawierzchnia żwirowa! Dobrze wykonany żwirek nadaje się doskonale do tworzenia twardego podłoża - zwłaszcza na zonie ogrodu. Do budowy tego typu żwirku używa się kruszyw o zaostrzonych, nierównych krawędziach - jest to stworzone faktem, iż tego typu materiał w lepszy sposób "klinuje".


Należy nie zapomnieć, iż nie można używać do tych rzeczy żwiru rzecznego, ponieważ ten posiada zaokrąglony kształt (bywa to spowodowane poprzez "ocierającą" się o te rzeczy wodę), poprzez co powierzchnia jest malutko ustabilizowana, co powoduje, że niedobrze się po niej chodzi.