You are here

prąd

Tani gaz niż pozostałe? Zorientuj się więcej.

gen.com.pl
Author: KOMUnews
Source: http://www.flickr.com
Chyba nie trzeba nikogo z nas przekonywać do tego, by oszczędzać. Żyjemy w czasie, gdy niemal wszystko jest kosztowne, a niedługie wzrosty cen już są przewidywane przez media. Nie warto wobec tego na próżno wydawać pieniędzy tam, gdzie faktycznie można zaoszczędzić. Niekiedy na pozór błahych groszy mogą wyrosnąć potężne sumy.

Grzejniki na podczerwień używane jako komfortowe i ekonomiczne generatory energii cieplnej

panele grzewcze
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com
Polski klimat wymaga od właścicieli mieszkań i innych budynków użytkowych zagwarantowania właściwego ogrzewania. Zaniedbanie tego obowiązku może do wyziębienia lub zawilgocenia pomieszczeń, a w konsekwencji do zagrzybienia lub występowania pleśni.

Oświetlenie musi być dobrane do miejsca gdzie ma być zamontowane

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Oświetlenie powinno być energooszczędne Są takie przestrzenie w mieszkaniu, gdzie światło włączane jest co chwilę, ponieważ nie ma w nich okien, tak jak na przykład w łazience czy piwnicy.

Z jakich powodów energia wytwarzana z odnawialnych źródeł staje się tak bardzo popularna.

energia odnawialna
Source: pixabay
Od pewnego czasu coraz częściej słyszy się o energii ze źródeł odnawialnych jako świetnej alternatywie dla klasycznych mediów. Nawet w naszej strefie klimatycznej wiele metod bardzo dobrze się sprawdza, pomimo długich zim i czasami niedużej ilości słońca w ciągu dnia.

Fotowoltaika - czym jest?

apartamentowce
Author: Wings Development
Source: Wings Development
Fotowoltaika to bezpośrednia zamiana światła słonecznego na prąd elektryczny przy użyciu komórek ogniw słonecznych. Pojęcie fotowoltaika, bądź w skrócie PV zawsze związane jest z energią słoneczną.


Wspomniane komórki słonecznych ogniw - tzw.

Pomysłowe opcje oświetlania mieszkania i ogrodu

oświetlenie domu
Każdy lubi podążać za duchem czasu i trendami. Te także nie pomijają takich dziedzin technologii jak oświetlenie nowoczesne. Przypatrując się co raz świeższym i wymyślnym sposobom oświetlania wnętrz, można zaobserwować, jak duży progres został poczyniony w stosunkowo krótkim przedziale czasu. Co niektórzy starsi ludzie wspominają nadal całe wieczory w młodości spędzone przy blasku świeczki czy lampy naftowej.