You are here

pojemniki

Czy użytkując pojemniki na odpady segregowane troszczymy się rzeczywiście o środowisko?

Jeszcze kilka lat temu mało ludzi było zainteresowanych tym, co robi się z wyrzucanymi przez nas odpadami. Aktualnie, kiedy nie tylko wzrosła świadomość ekologiczna, ale i kiedy coraz kosztowniejszy jest wywóz śmieci, warto pomyśleć nad tym, w jaki sposób można równocześnie dbać o środowisko i nasze finanse.

Środowisko jest niebywale ważne - tylko czy aby na pewno o tym wiemy

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Odpady – produkujemy je wszyscy, i to w wielkich ilościach. Często w zasadzie bezmyślnie. Nie zdajemy sobie zupełnie sprawy z tego, że gdybyśmy wyłącznie chcieli, moglibyśmy znacznie zmniejszyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu chociaż jeden, a częstokrotnie wręcz parę worków odpadów. Jeśli zaś mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w określonym terminie ogromne pojemniki z odpadkami. Robimy to zupełnie bez refleksji. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o Ziemi.

Kosze do odpowiedniej segregacji śmieci

odpady
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy produkujemy odpady, toteż ich selekcja i zbiórka stały się naszym łącznym problemem, którego rozwiązanie potrzebuje poparcia i zaangażowania całej społeczności.

Gdy ktoś mieszka w kamienicy na pewno ma zdecydowanie mniej zmartwień aniżeli w sytuacji życia w domku jednorodzinnym

W drugim przypadku powinno się już zatroszczyć choćby o własne ogrzewanie, jak i również o działkę. Na pewno w każdym sezonie będzie coś istotnego do wykonania na swoim kawałku zieleni.

Bądź eko - dowiedz się do czego magazynować deszczówkęw gospodarstwie domowym

woda deszczowa
Author: Gardena
Source: Gardena
Jesienna słota służy zastanawianiu się nad tym co nas otacza. Osobiście lubię jesień. Warto sobie wtenczas spokojnie usiąść i popatrzeć w deszcz. Lubię sobie w taki czas myśleć o rozmaitych rzeczach. Mam mały ogródeczek i zerkając na niego myślałem jak wiele wody się marnuje. Pewnego razu zastanawiałem się jak mógłbym temu zapobiec, zwłaszcza iż mam malutkie dzieci, i pożądałbym aby żyły w ekologicznym środowisku.