You are here

pojemniki

Gdy ktoś mieszka w kamienicy na pewno ma zdecydowanie mniej zmartwień aniżeli w sytuacji życia w domku jednorodzinnym

W kolejnym przypadku powinno się już zatroszczyć choćby o swoje ocieplenie, jak i również o ogródek. Na pewno o każdej porze roku będzie coś istotnego do wykonania na swoim kawałku zieleni.

Środowisko jest niebywale ważne - tylko czy aby na pewno o tym wiemy

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Odpadki – wytwarzamy je wszyscy, i to w dużych ilościach. Częstokrotnie wręcz bezmyślnie. Nie jesteśmy świadomi tego, iż gdybyśmy jedynie chcieli, moglibyśmy mocno ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia nosimy do zsypu chociaż jeden, a wielokrotnie wręcz kilka worków odpadków. Jeżeli zaś mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w danym terminie wielkie pojemniki ze śmieciami. Robimy to zupełnie bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o Ziemi.

Kosze do odpowiedniej segregacji śmieci

odpady
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy wytwarzamy nieczystości, toteż ich selekcja i zbiórka stały się naszym łącznym problemem, którego rozwiązanie nastręcza poparcia i zaangażowania całego społeczeństwa .

Czy użytkując pojemniki na odpady segregowane troszczymy się rzeczywiście o środowisko?

Jeszcze jakiś czas temu niewiele ludzi było zainteresowanych tym, co robi się z wyrzucanymi przez nas śmieciami. Obecnie, kiedy nie tylko mamy większą świadomość ekologiczną, ale i gdy coraz więcej płacimy za wywóz śmieci, warto pomyśleć nad tym, w jaki sposób można jednocześnie dbać o środowisko i nasze finanse.

Bądź eko - dowiedz się do czego magazynować deszczówkęw gospodarstwie domowym

woda deszczowa
Author: Gardena
Source: Gardena
Jesienna słota służy zastanawianiu się nad tym co nas otacza. Osobiście lubię jesień. Warto sobie wtenczas spokojnie usiąść i popatrzeć w deszcz. Lubię sobie w taki czas myśleć o rozmaitych rzeczach. Mam mały ogródeczek i zerkając na niego myślałem jak wiele wody się marnuje. Pewnego razu zastanawiałem się jak mógłbym temu zapobiec, zwłaszcza iż mam malutkie dzieci, i pożądałbym aby żyły w ekologicznym środowisku.