You are here

rośliny

Chryzantemy - eleganckie i majestatyczne rośliny, sadzone zarówno w Europie, jak i Polsce.

niesamowity odcień uprawianej chryzantemy
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy to rośliny, które w naszej kulturze są jednoznacznie kojarzone z okresem I listopada. To kwiaty, które w naszej tradycji przede wszystkim przeznaczone są do dekorowania nagrobków na Święto Zmarłych. Niewielu ma świadomość tego, że te kwiaty są symbolem słońca, że ich uproszczona wersja znajduje się na pieczęci rodziny cesarskiej w Japonii.

Skąd powinno się pozyskać dobre chryzantemy?

chryzantema
Author: Costel Slincu
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że nasz dom to miejsce, w jakim tak bywa spędzamy największą ilość czasu. Jest to bowiem ostoja naszego komfortu, gdzie możemy w pełni zregenerować nasze siły po męczącym dniu wykonywania obowiązków. W tej sytuacji jesteśmy zobowiązani natomiast uświadomić sobie, że nasz dom to nie jedynie budynek, ale również jego otoczenie, zwłaszcza w gorące dni.

Troszcz się o własne rośliny w ogrodzie, wykorzystując właściwe nawozy

Młoda jodła
Author: F. D. Richards
Source: http://www.flickr.com
Piękny ogródek to doskonałe uzupełnienie każdej działki oraz wspaniałe tło dla obiektu mieszkalnego. Użytkownicy mieszkań dokładają wszelkich starań, żeby stworzyć ciekawe aranżacje w ogródkach.

Nie łatwo uprawiać rośliny

Zadbajmy o rabaty
Author: Future PR
Source: Future PR
Może się zdawać, że do uprawy roślin wymaga się na pewno niewiele, gdyż trochę żyznej gleby, wody oraz słońca. Jednak prawda jest taka, że do uprawy roślin potrzeba znacznie więcej, zwłaszcza kiedy chcemy, aby było ich jak najwięcej i żeby równocześnie urosły stosunkowo błyskawicznie. Jednak powinniśmy też wydawać sobie sprawę z tego, że nie każdy nawóz jest tak samo właściwy, że nie zawsze mamy możliwość używać tych samych środków na ochronę roślin, gdyż każde z nich wymagają innej ochrony.
Nawozy sztuczne i naturalne

Zatroszcz się o kondycję i estetykę swojego ogródka, stosując dobre surowce

ogród
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com
Troska o posiadany ogród bywa zrozumiałą sprawą, każdy gospodarz działki chce, żeby jego ogródek przedstawiał się naprawdę elegancko, a zasadzone rośliny były zdrowe i odpowiednio rosły. Nieważne, czy w ogrodzie sadzi się wyłącznie roślinki ozdobne czy planuje się uprawiać warzywa i owoce dla domowników, trzeba postarać się o doskonałe artykuły, które w tym pomogą.

Które kwiaty należałoby kupić do naszego ogrodu?

kwiaty w ogrodzie
Author: EandJsFilmCrew
Source: http://www.flickr.com/photos/ean
Każdy z nas niezmiernie dobrze wie, że ogród niewątpliwie stanowi integralną część naszego domostwa. To zwyczajowo w nim lubimy po długim czasie pracy przysiąść oraz wypocząć. Niemniej natomiast należy przyznać, że jego dobre urządzenie sprawia nam obiektywnie wiele trudności. Liczba szczegółów, jaka ma obowiązek zostać przez nas wybrana do zaplecza ogrodowego może w szeregu przypadków nas przytłaczać. Warty obserwacji jest fakt, że uwielbiamy przebywać w ogrodach, które charakteryzują się wieloma atrakcjami optycznymi.

Gromadzenie surowców niewątpliwie uprości pojemnik na piasek i sól, oraz zbiornik na wodę

Ogród
Author: ellenm1
Source: http://www.flickr.com
Sporo ludzi, jacy mieszkają w domach każdego dnia zajmują liczne obowiązki i prace domowe, które połączone są z różnymi renowacjami bądź robotą w ogrodzie. Nie można natomiast zaprzeczyć, iż jest to dla nich gigantyczna przyjemność, która przynosi zajęcie w wolnym czasie. Sporo sklepów budowlanych lub ogrodniczych proponuje ciekawe przybory i innego rodzaju rozwiązania, mające uprościć życie przy domu. Prowadząc tego typu tryb funkcjonowania uwzględnia się pory roku i w ogóle wszelką ewentualną pogodę, albowiem ma to oddziaływanie nie tylko na zieleniec i kwiaty zielone, lecz również na innego rodzaju miejsca przy domu.

Nowoczesne, a zarazem śliczne ogrody pozostają dziełem tak człowieka, jak i samej przyrody

Letni ogród
Author: Muffet
Source: http://www.flickr.com
Na temat ogrodów powiedziano już tak dużo, że niełatwo byłoby w tym miejscu opowiedzieć o wszystkim. Dobrze wiedzieć, że ogrody jeszcze przed naszą erą cieszyły oko naszych antenatów z południa Europy i kontynentu azjatyckiego. A i wiele wieków potem popyt na zieleń właściwie zupełnie nie osłabł. Można więc bez owijania w bawełnę stwierdzić, że zachwyt sadzonkami krzewów, czyli jednym słowem szeroko rozumianą florą, nigdy nie znalazł się na marginesie ludzkiej działalności. Co więcej, razem z upływem wieków przywiązywano coraz większą wagę do projektowania zieleni, a dzisiaj można by rzec, że osiągnięto mistrzostwo w tej dziedzinie.

W jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu

kopiec kreta na trawniku
Author: Dulup
Source: https://www.flickr.com
Kret, który zamieszkał na naszym podwórku jest w stanie w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu dużo osób stara się usunąć go z ogrodu. W jaki sposób to uczynić?

Jak poradzić sobie z nieustannymi problemami z szkodnikami w ogrodzie?

ogród
Author: guldfisken
Source: http://www.flickr.com/
Każdy, kto choć raz miał w czasie swojego życia niezwykłą przyjemność zamieszkiwania przebywania w otoczeniu natury ma świadomość, że związanych jest z tym wiele problemów. Jednym z nich niezaprzeczalnie są szkodniki, które wcześniej czy później pojawią się w miejscu, gdzie uprawiamy różne rośliny. Niezależnie od tego, czy jest to przydomowy ogródek, działka w środku metropolii, czy o wiele większe terenu uprawne, będziemy musieli, jakoś temu zaradzić. Na szczęście dzisiejsza technologia zawitała i do przemysłu uprawnego, pozwalając na o wiele szybsze i sprawniejsze radzenie sobie z kłopotem ze szkodnikami.

Jakie sadzonki krzewów nas interesują?

Wiosenne sadzenie krzewów
Author: Hortico
Source: http://przydomoweogrody.pl
Jeśli posiadamy ogród, to zazwyczaj zależy nam na tym, aby prezentował się on jak najlepiej oraz jak najpiękniej, ponieważ tylko wtedy będziemy posiadali ochotę spędzić w nim swój wolny czas. Dlatego właśnie powinniśmy się namyślić jakie rośliny mają się tutaj znaleźć, jak powinien wyglądać, gdzie ma być miejsce zaprojektowane z myślą o odpoczynku, a w którym miejscu ogrom kwiatów oraz drzew. Gdy właściwie to wszystko zaplanujemy, to będziemy mieli sporą szansę na to, żeby zrobić niesamowite miejsce, w którym naprawdę wspaniale będziemy mieli szansę odpocząć.

Idealny i schludny trawnik przez cały sezon.

w ogródku
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Chlubą nie jednego polaka przeważnie jest jego ogród. Zwykle jednym z najistotniejszych, jak również robiących największe wrażenie, elementów jest trawnik. Nasycona zieleń, równo przystrzyżona trawa, jednolita gęstość- tych cech łaknie każdy ogrodnik. Jak zatem sprawić, by nasz trawnik sprawiał, by sąsiadom rzedły miny na jego widok?

Efektywne podlewanie stanowi podstawę pielęgnacji roślin. Warto więc kupić zraszacze

Ogród w lipcu
Author: ricoeurian
Source: www.flickr.com
Piękny ogród, to w pierwszej kolejności ogród zadbany, gdzie wszystko odpowiednio ze sobą współgra i gdzie panuje swoista harmonia. Aby to osiągnąć, stosuje się różne metody, ale rzecz jasna podstawą jest zadbana roślinność. Rośliny w ogrodzie powinny być nie tylko dobrze rozplanowane, ale również – jeśli nie przede wszystkim – regularnie pielęgnowane. Nie powinniśmy dopuścić do tego, by z zasianych nasion powstawały zeschnięte, czy dotknięte przez chorobę rośliny. Roślinność w ogrodzie jest jak szata dla człowieka – wpływa na jego walory wizualne, więc powinna prezentować się atrakcyjnie.

Czym jest poplon - wyjaśnienie pojęcia oraz forma przeprowadzenia

krzew
Author: Wendy Cutler
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to, co spożywamy. Świadomość społeczna jest wyższa, dlatego też cenimy to, co jest nieprzetworzone i hodowane zgodnie z ekologią. Dlatego też tak znane stało się rolnictwo ekologiczne, które wykorzystuje wyłącznie naturalne środki ochrony roślin. Dzięki temu mamy możliwość jedzenia naprawdę zdrowych warzyw i owoców. Często sami decydujemy się na uprawę ogrodu. Należy wykorzystywać tę możliwość, jak tylko możemy, dodatkowo najkorzystniej używając naturalnych nawozów. Kluczowy jest więc poplon.

Działka ogrodowa w Olsztynie zapewnia fantastyczny odpoczynek, spokój i kontakt z naturą zarówno mieszkańcom jak i turystom

działka
Author: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Source: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Posiadanie działki z ogrodem, w jakim mamy możliwość wspaniale wypocząć spędzając czas z rodziną oraz przyjaciółmi jest marzeniem wszystkich, jacy nie mają dużo czasu na długie wczasy. Na działki ogrodowe mamy możliwość przyjść zawsze gdy posiadamy chwile wolną od dziennych zajęć lub spędzić tam wszelką sobotę i niedzielę.

Pages