You are here

dane

W jaki sposób współczesne informatyczne rozwiązania typu cloud computing zmieniły strategie firm na polu IT

komputery w biurze
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesne rozwiązania informatyczne będą wymagać coraz większej mocy obliczeniowej. Do niedawna jeszcze jedyną możliwością na poprawę tego problemu było kupienie nowych lub rozbudowa maszyn. Lecz przy większych firmach wiązało się to z dużymi kosztami.

Na czym polega proces oczyszczania ścieków? Jakiego rodzaju etapy występują w czasie tego procesu? Co jest najbardziej ważne?

ścieki
Author: NATT-at-NKM
Source: http://www.flickr.com
Oczyszczanie ścieków jest bardzo ważne, dzięki czemu nasze otoczenie może być zachowane w czystości. Solidna oczyszczalnia ścieków jest konieczna wszędzie tam, gdzie żyją ludzie. Trudno sobie wyobrazić standardowe funkcjonowanie bez jej działania. Przeważnie nad tym nie myślimy, ponieważ są one niewidzialne, ale każdy z nas musi wiedzieć, w jaki sposób funkcjonują. Jak wygląda więc zasada działania oczyszczalni ścieków?

Jak na własną rękę zaprojektować ogród?

projekt ogrodu
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Gdy bierzemy się do samodzielnego planowania ogródka poczytajmy wpierw fachową literaturę, a następnie pomyślmy, jaką funkcję spełniać ma nasz ogródek.


Kiedy na temat ogrodów przeczytamy wszystko, co tylko znajdziemy, zadajmy sobie oraz bliskim parę pytań, które pomogą nam w projektowaniu naszego ogródka: czemu ogród ma służyć (rekreacji aktywnej, biernej - punkt do opalania a także np. grillowania), a może ma być reprezentacyjny; czy ogród ma dostarczać jarzyn i owoców - a może łączyć wszystkie te funkcje; czy ma to być projekt ogrodu dla "leniucha", czy dla ogrodnika - entuzjasty?


Kiedy już odpowiemy sobie na te pytania, możemy zacząć planowanie ogrodu.

Rozliczenie PIT 2016 / 2017, jak skutecznie to uczynić

pracodawca
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Rozliczanie PITu to dla sporej liczby ludzi spory problem. Gdy rozpoczyna się czas na złożenie deklaracji podatkowej, mnóstwo osób ogarnia przerażenie. Nic dziwnego, ponieważ nie jest to proste.

Ogrodzenia kute - kosztowny i niepotrzebny zbytek czy piękna alternatywa dla nudnych zwyczajnych płotów?

Ogrodzenia ryflowane to alternatywa dla ogrodzeń z drewna
Author: Plastivan Polska.
Source: Plastivan Polska.
W trwającej aktualnie dobie konsumpcjonizmu rynek oferuje nam wiele odrębnych rodzajów ogrodzeń. Nim zatem weźmiemy pod uwagę jeden z nich najlepiej będzie położyć na stole kartkę papieru, przeanalizować to i tamto przez moment i napisać na niej wady i zalety każdego z nich. Zastanówmy się także nad tym jakie wymagania musi spełniać potencjalnie wybrane przez nas ogrodzenie.

Jak można poprawić pozycję strony w internecie? Co to jest pozycjonowanie?

seo
Author: Andreas Kollmorgen
Source: http://www.flickr.com
Każdy właściciel witryny w internecie stara się, aby jego witryna była jak najczęściej odwiedzana przez ewentualnych klientów, czy też osoby zainteresowane konkretnym tematem.

Fotowoltaika - bezpieczne źródła energii

fotogram - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Fotowolaika to pojęcie, jakie oznacza odnawialne źródła energii. Kilkanaście lat temu nie były one tak wszechstronne i modne, jak w naszych czasach. Chociaż dzisiaj fotowoltaika zyskuje coraz większe uznanie, nie jedynie za granicą, lecz też w Polsce.

Piłkochwyty mogą okazać się być potrzebne w niektórych miejscach

produkt
Author: Juan de Dios Santander Vela
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy uczynić dzieciaczkom boisko, to musimy rozważyć jak daleko od drogi będzie się ono znajdowało oraz jaka będzie możliwość, że kopnięta piłka zrobi komuś szkodę.

Lista możliwości, aby w legalny sposób radzić sobie z odpadami i ściekami.

odpady
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com
W każdym domu i mieszkaniu produkuje się pewną ilość odpadków i ścieków, z którymi coś trzeba zrobić. Regulacje prawne, jakie niedawno wprowadzono, bardzo szczegółowo wyznaczają zasady obchodzenia się z nimi, a wszystko chodzi o to, żeby w jak najlepszym stopniu chronić przyrodę. Jeszcze do niedawna w niejednym domu powszechne było pozbywanie się ścieków do pobliskiej rzeki czy rowu, i właściciele uznawali taką sytuację za zupełnie normalną. Lecz obecnie za tego typu działania grożą poważne konsekwencje, ale też i możliwości na pozbycie się ścieków jest sporo więcej. Najlepiej mają osoby, jakie mieszkają w rejonach z kanalizacją. Wtedy po prostu wystarczy się do niej podłączyć i sprawa jest załatwiona, potem wystarczy jedynie regularnie opłacać rachunki. Jeśli kanalizacji nie będzie, to też istnieje parę opcji.