You are here

dom

Jaką butelkę na wodę kupić, aby cieszyć się z decyzji?

butelka na wodę
Author: HikingMike
Source: http://www.flickr.com
Czy pamiętasz, co jest głównym komponentem ludzkiego ciała? To woda - płyn, bez jakiego nie przeżyliśmy dłużej niż kilka dni. O ile bez pożywienia możemy przeżyć przez miesiąc, o tyle bez wody damy radę do tygodnia. Jest nam niezbędna do życia, a dziennie powinniśmy pić około 2,5 litra, chyba że systematycznie ćwiczymy albo pracujemy w pomieszczeniach o wysokich temperaturach, wtedy ta ilość może wzrosnąć do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz zmuszony raz na kilka dni kupować zgrzewki wody, wystarczy odpowiednia butelka na wodę z filtrem.

Grzejniki na podczerwień używane jako komfortowe i ekonomiczne generatory energii cieplnej

panele grzewcze
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com
Polski klimat wymaga od właścicieli mieszkań i innych budynków użytkowych zagwarantowania właściwego ogrzewania. Zaniedbanie tego obowiązku może do wyziębienia lub zawilgocenia pomieszczeń, a w konsekwencji do zagrzybienia lub występowania pleśni.

Odpady – w jaki sposób są dzisiaj zagospodarowane

Lampa z diodami Led
Author: kogakure
Source: www.flickr.com
dlaczego trzeba zdecydować się na ich dzielenie i jak wielkie znaczenie posiadają dla stanu środowiska naturalnego?


Kondycja naszego środowiska to problem wszystkich ludzi, w końcu wspólnie korzystamy z jego dobrodziejstw.

Ekologiczny dom – które systemy są warte uwagi i o czym należy pamiętać zanim podejmie się wiążącą decyzję?

panele słoneczne na dachu
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Ekologia posiada dziś bardzo istotne znaczenie, jako że środowisko przyrodnicze jest zanieczyszczone. Nie można się wobec tego dziwić, że specjaliści biją na alarm oraz namawiają do korzystania z bezpiecznych systemów, jakie są bezpieczne dla przyrody.

Światła na podczerwień

promienniki podczerwieni
Author: Andres Rodriguez
Source: http://www.flickr.com
Promienniki ciepła to urządzenia wysyłające zdrowe promieniowanie podczerwone. Grzeją w analogiczny sposób jak naturalne światło słoneczne. W zależności od źródła zasilania, wyróżniamy mechanizmy zasilane elektrycznie i gazowo.

Projekt domu to jednak sprawa, równie istotne jest jego otoczenie. Jak spowodować, aby było rzeczywiście atrakcyjne

Akcesoria do trampoliny
Author: Richard Leeming
Source: http://www.flickr.com
Biorąc się do projektowania swojego domu, całe szczęście, coraz więcej osób przywiązuje wagę także do otoczenia na zewnątrz. Już na etapie wyboru działki pod upragniony dom zwraca się uwagę na okolicę, gdzie będzie on położony.

Urządzenia grzewcze

zraszacze
Panelowe płyty grzewcze są grzejnikami bezpośrednimi, jakie pracują na zasadzie promieniowania ciepła w promieniowaniu podczerwonym.


Wiązka podczerwieni pośrednio nagrzewa powietrze siłą tarcia w całym wnętrzu. Najistotniejszym jest fakt wtórnego oddania ciepła do pomieszczenia, jakie gromadzi się w murach, podłogach, również sufitach.

Który grill jest najlepszy?

grill, jedzenie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Kiedy przychodzą cieplejsze dni myślimy nad tym, co będziemy robić podczas ciepłych dni. Często twierdzimy, że pójdziemy do znajomych na grilla, a często myślimy również o tym, że dobrze byłoby gdybyśmy sami byli w stanie zaprosić kogoś do siebie na grilla. Kiedy nie mamy grilla musi jakiś kupić. Wtedy zaczynamy się zastanawiać, którego grill wybrać, czy sensowniejszy będzie grill gazowy czy węglowy?
Tags: 

Ochrona powierzchni przydomowego ogrodu w lato

Pytania
Okres lata to idealny moment aby spędzić więcej czasu z swoim dzieckiem na świeżym powietrzu. Posiadacze ogrodów mogą uskuteczniać sporo różnych form aktywności, jakie pozwolą na zacieśnienie relacji rodzic – dziecko.


Granie w piłkę albo siatkówkę będzie doskonałym rozwiązaniem na spędzenie wolnego czasu – jednakowo dla rodzica i najmłodszego członka rodziny.

Posiadasz kota? Dokarmiaj go tym co najlepsze!

kot
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Dużo polskich rodzin decyduje się na posiadanie czworonoga. Najpopularniejszym zjawiskiem jest pies, uważany za najlepszego przyjaciela ludzi. Lecz w obecnych czasach, gdy praktycznie nie ma nas w domu, znacznie więcej ludzi wybiera kota, którego nie trzeba wyprowadzać na spacer. Lecz posiadanie czworonoga wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, powinniśmy wiedzieć czym najsłuszniej je żywić. Dlatego dla kota zalecana jest karma Arion.

Wybieramy bruk Piękno i trwałość przez długi czas, kostka brukowa

Kostka brukowa Colloseum
Author: LIBET Decco
Source: LIBET Decco
Niewątpliwie są osoby, dla których ukochanym miejscem na ziemi jest ich m3, jednak są i tacy, którzy bez ”kawałka własnej zieleni” czuja się jak ryba bez wody.

Nowoczesne sposoby ogrzewania czyli wady i zalety paneli Infared, które wykorzystują promieniowanie podczerwone.

panele infared
Author: thekirbster
Source: http://www.flickr.com
Inżynierowie cały czas szukają nowych metod na to, aby w naszych mieszkaniach i domach nie było zimno. Nadal najbardziej popularne są tradycyjne systemy grzewcze, to znaczy piece na paliwa stałe albo gaz, które ogrzewają wodę rozprowadzaną następnie do grzejników.

Prawidłowe odżywianie zwierząt. Co powinny jeść zwierzęta, ażeby okazały się szczęśliwe oraz silne?

pielęgnacja
Odpowiednie żywienie zwierzaków nie należy do najłatwiejszych zadań. Mimo że chcemy dla naszych milusińskich jak najlepiej, to nierzadko nieświadomie popełniamy pomyłki żywieniowe, dając im karmy, które są dla nich tak naprawdę szkodliwe.

Śmieci – jest znaczące, co z nimi robimy

kosze do segregacji śmieci
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Odpady bezwzględnie powiązane są z każdym tak naprawdę gospodarstwem domowym. Sam zresztą z pewnością znakomicie zdajesz sobie sprawę, jak dużo ich powstaje w Twoim domu. W czasie kucharzenia, sprzątania, tak zwyczajnie codziennego egzystowania. Tego procesu nie da się uniknąć. Na szczęście nauczyliśmy się świetnie sobie z nimi radzić. Mamy kosze na śmieci, zsypy, duże wysypiska.

Ochronniki przepięciowe: co to jest oraz kiedy jest wykorzystywane?

fotowoltaika
Author: Solar Farm - Solar energy power plants
Source: http://www.flickr.com
Trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez przedmiotów zasilanych energią. Jak oczywiście komfortowo skorzystać z takich właśnie sprzętów?

Pages