You are here

ogród

Ogród w nowym, czyli nieco oryginalnym wydaniu - ciekawe wskazówki dla pań, które chciałyby trochę zmienić otoczenie budynku mieszkalnego

ogród, kwiaty, rośliny
Author: mstorz
Nadejście wiosny to niewątpliwie czas intensywnej pracy w ogrodzie albo przydomowym ogródku. Okopywanie klombów, sadzenie cebulek, nawożenie czy sianie nasion - to zaledwie niektóre konieczne prace. Zima jest czasem stagnacji, ale wiosna do idealny czas na zaprowadzenie zmian.

Designerskie meble ogrodowe - oryginalne, funkcjonalne i komfortowe

designerskie meble ogrodowe
Gdy tylko robi się cieplej i słońce świeci nieco bardziej, z chęcią relaksujemy się na zewnątrz - w ogródku, na tarasie lub balkonie. Pragniemy cieszyć z się świeżym powietrzem i otoczeniem zieleni, w gronie rodziny i przyjaciół.

Czym jest poplon - wyjaśnienie pojęcia oraz forma przeprowadzenia

krzew
Author: Wendy Cutler
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to, co spożywamy. Świadomość społeczna jest wyższa, dlatego też cenimy to, co jest nieprzetworzone i hodowane zgodnie z ekologią. Dlatego też tak znane stało się rolnictwo ekologiczne, które wykorzystuje wyłącznie naturalne środki ochrony roślin. Dzięki temu mamy możliwość jedzenia naprawdę zdrowych warzyw i owoców. Często sami decydujemy się na uprawę ogrodu. Należy wykorzystywać tę możliwość, jak tylko możemy, dodatkowo najkorzystniej używając naturalnych nawozów. Kluczowy jest więc poplon.

Ciekawie prezentujące się altany, jakie znaleźć można na licznych ogrodach.

altanka
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Wraz z pojawieniem się pory wiosennej ludzie coraz więcej uwagi przykładają do tego, żeby zadbać o swój ogródek. I im większą ktokolwiek będzie mieć przestrzeń do rozdysponowania to na tym więcej może sobie pozwolić. Na przykład, ludzie zdecydowani są by daną powierzchnię wyznaczyć na uprawę, a resztę ogrodu przeznaczyć na czynności rekreacyjne. Ciekawie prezentujące się wiaty, które znaleźć można na wielu ogrodach są tego idealnym przykładem.

W jaki sposób przywrócić ogrodowi dawny blask?

trawnik
Author: jmenard48
Source: http://www.flickr.com/photos/jmenard48/2399652376/
Posiadanie ogrodu to marzenie niemałej liczby osób. Jest to bowiem świetne miejsce do spędzania wolnego czasu z najbliższymi, spożywania śniadania, opalania się albo zabawy. Niestety ogród to też wiele obowiązków, o jakich nie powinniśmy zapominać, gdyż prędko może stracić dawny blask jak i wartość użytkową.

Jeśli mamy prywatny dom z ogródkiem, wówczas bez wątpienia przydadzą nam się drzewa ozdobne

Ogród z pięknym trawnikiem
Author: Berlt Watkin
Source: https://www.flickr.com
Obecnie posiadanie prywatnego ślicznego mieszkania jest marzeniem wielu ludzi. Jest to naturalnie prawda i nie ma co maskować tego faktu, że zaświadcza to o pewnej klasie i stanie posiadacza danej posiadłości. Ale jednakże nie tylko to, co jest w środku tego lokum, jest tak niezmiernie podstawowe.

Troszcz się o własne rośliny w ogrodzie, wykorzystując właściwe nawozy

Młoda jodła
Author: F. D. Richards
Source: http://www.flickr.com
Piękny ogródek to doskonałe uzupełnienie każdej działki oraz cudowne tło dla obiektu mieszkalnego. Właściciele mieszkań dokładają wszelkich starań, by stworzyć interesujące aranżacje w ogródkach.

Idealny i schludny trawnik przez cały sezon.

w ogródku
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Chlubą nie jednego polaka jest jego ogród. Zwykle jednym z najistotniejszych, a zarazem robiących wrażenie, elementów jest trawnik. Gęsta zieleń, równo przystrzyżona trawa, jednolita gęstość- tego rodzaju wartości łaknie niejeden ogrodnik. Jak zatem sprawić, by nasz trawnik sprawiał, by sąsiadom rzedły miny na jego widok?

Odmieńmy własny ogród

akwarium
Source: flickr.com
Lubimy przebywać w wspaniałym otoczeniu, które wyróżnia się od innych i które spowoduje, iż każdy zwraca swoją uwagę w naszą stronę. Przez to właśnie przykładamy coraz więcej wagi do tego, w jaki sposób prezentuje się nasz ogród, jakie kwiaty się tutaj pojawiają, coraz częściej zjawiają się tu różnego typu skalniaki, figurki, a nawet oczka wodne. Wszystko to po to, żeby ożywić okalający nas krajobraz i przemienić chociaż troszkę jego pierwotny wygląd.

Już dzisiaj przekonaj się, co może okazać się niezbędne w Twoim ogródku!

ogród
Author: *Light Painting*
Source: http://www.flickr.com
Właśnie skończyłeś renowacje swojego domu? Jeśli tak, to teraz dobrze jest się zająć zakupem sprzętów, jakie uproszczą Ci funkcjonowanie.

Utrzymanie terenów zielonych – pomysł na firmę

Męczennica czerwona
Author: blmurch
Source: http://www.flickr.com/photos/blmurch/410779554/
Minione lata przyniosły autentyczny boom na aranżowanie ogródków, coraz więcej ludzi buduje czy też nabywa gotowe domy z małymi ogródkami.


Z reguły klienci pragną, ażeby ogródek był ładny i nie wymagał nadto dużego nakładu pracy.

W jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu

kopiec kreta na trawniku
Author: Dulup
Source: https://www.flickr.com
Kret, który zadomowił się na naszym podwórku może w ciągu jednego dnia go zniszczyć. Nic więc dziwnego, że sporo osób stara się pozbyć się go ze swojego terenu. można to uczynić?

W jaki sposób zadbać o swój ogród? Mamy solidne podpowiedzi dla szukających solidnych wiadomości

ogród w rozkwicie
Author: Wendy Cutler
Source: http://www.flickr.com
Gdy człowiek jest jeszcze młody, w sumie uwielbia ogród, ale najzupełniej nie przepada za jego uprawianiem. Jednak potem są pewne zmiany - zatem generalnie zaczynamy lubić również dbanie o kwiaty, etc. To doskonałe, bo w końcu dbanie o własny ogród może spowodować sporo dobrego. Należy wiedzieć, że generalnie zadbanie o swój ogród w żadnym razie nie jest czymś prostym.

Trampoliny dla dzieci z siatką okazują się być bezpiecznym miejscem zabaw

Domki dla dzieci ze zjeżdżalnią
Author: Garden Center
Source: http://www.gardencenter.pl
Czy spoglądaliśmy na domki dla dzieci?. Gdy mamy duży ogród, to zazwyczaj zastanawiamy się jak go zaaranżować, tak by nasze dziecko miało w nim swój raj i mogło się bawić w interesujący sposób. Dużym powodzeniem cieszą się domki dla dzieci, które mają szansę być plastikowe albo drewniane, spore i niewielkie, płasko ustawione na ziemi albo na takim niewysokim podwyższeniu.

Co należy kupić do naszego przydomowego ogrodu by był on dobrze wyposażony?

wyposażenie do ogrodu
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
Nie da się zanegować faktu, że kochamy spędzać nasz wolny czas na orzeźwiającym powietrzu. To właśnie tam uwielbiamy regenerować własne siły po długim i zarazem męczącym dniu. Z doświadczenia też wynika, że niejednokrotnie najlepszą propozycją takiego wypoczynku jest długotrwale wylegiwanie się w naszym domowym ogrodzie.

Pages