You are here

kwiat

Jakie roślinki były w przeszłości sadzone w donicach oraz do czego one służyły?

BMW 323i E30 JPS
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Twierdzi się, że Amazonia to tak zwane zielone płuca Ziemi. Tamtejsze lasy produkują tlen, jaki jest tak wartościowym dla wszystkich pierwiastkiem. A czy wiesz, że co poniektóre zwykłe pozornie rosnące w doniczkach kwiaty także mogłyby wytwarzać wymieniony tlen?

Niebanalne gadżety do ogrodu - gustowny oraz wymyślny kosz wiklinowy do ogrodu

ogród
Author: Ulbrecht Hopper
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba, jaka ma przed swoim domem ogród bezsprzecznie poświęca niezwykle sporo czasu na dbanie o niego. Bez wątpliwości pragnęlibyśmy, by nasz ogród przedstawiał się niesłychanie kreacyjnie i ciekawie, w związku z tym częstokroć wprowadzamy do niego przeróżne unowocześnienia i nowoczesne gadżety, które sprawiają, że przedstawia się on istotnie efektownie.

Uprawa chryzantem na działce czy na balkonie staje się coraz bardziej powszechna

ogród - fotogram
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy, zwane także złocieniami, to wyjątkowo popularne kwiaty, które prawie wszystkim kojarzą się z Dniem Wszystkich Zmarłych. Są jednak ludzie, którzy hodują je w ogrodach, warto zatem przyjrzeć się trochę bliżej tym uroczym kwiatom i dowiedzieć się, o czym warto pamiętać, gdy sami pragniemy zainteresować się ich hodowlą.

Uprawa chryzantem w Praszce – znakomite miejsce do nabycia chryzantemy i zasięgnięcia wskazówki dotyczącej jej uprawy.

kwiaty chryzantemy
Author: Daniela
Source: http://www.flickr.com
Niemalże każda jednostka śni o własnym ogrodzie lub działce. Jest to zazwyczaj miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i równowagą, w którym możliwe jest ukryć się na chwilę. Ale by móc skorzystać z momentu wypoczynku w pięknym otoczeniu istotne jest, aby najpierw umiejętnie je urządzić i należycie o nie zadbać.

W jaki sposób oraz kiedy należałoby kupować chryzantemy drobnokwiatowe, aby okazały się kwiatami, jakie mogą zimować w gruncie?

ogród - płótno
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz, które kwiatki są jednymi z najbardziej popularnych do posadzenia w należącym do nas ogrodzie? Są one również kupowane na jesieni, ażeby zdobiły groby naszych bliskich.


Chodzi naturalnie o chryzantemy drobnokwiatowe, które mogą być kwiatami spędzającymi zimę w gruncie.

Jakie kwiaty na jaką sposobność?

Miękka i przewiewna bawełna body Green Baby zapewnia komfort maluchowi
Author: Zielone Dzieci
Source: Zielone Dzieci
Zapewne każdy miał w życiu takie momenty, w jakich niezbędnym było zakupienie a także ofiarowanie kwiatka.


Kłopot pojawia się w chwili, kiedy wkraczając do kwiaciarni nie mamy pojęcia, który kwiat będzie stosowny do konkretnej okazji.

Kwiaty są najcudowniejszym podarunkiem na każdą okazję, ale również bez okazji

kwiaciarnia internetowa
Author: Nina Matthews
Source: http://www.flickr.com
Nie ma takiej kobiety, która nie kochałaby dostawać bukietów. Na Dzień Kobiet czy urodziny, a i zupełnie bez przyczyny - to nie ma znaczenia. Sam fakt otrzymania pięknego bukietu od ukochanego wywołuje szczęście.


Niekiedy kwiaty bywają wręczane w dniu istotnej rocznicy, a kolejnym razem jako przeprosiny po kłótni.

Jak z powodzeniem hodować storczyki w pokoju

storczyk
Author: avpiedra
Source: http://www.flickr.com
Sympodialny sposób z kolei polega na wypuszczaniu przez roślinę wielu sąsiadujących ze sobą pędów, które mogą urosnąć tylko do pewnej wielkości. Kiedy przekwitną w ich miejsca wyrastają nowe. Różnego rodzaju producenci akcesoriów dla ludzi, którzy trudnią się ogrodnictwem w wolnym czasie czy też zawodowo, niemal ścigają się teraz w przedstawianiu swoim konsumentom coraz to ciekawszych propozycji. Powinny one nade wszystko ułatwić prace w tym zakresie, co ma wpływ jednakże także na to, iż robi się ona przyjemniejsza.

Jakie kwiaty dla najbliższych, którzy odeszli

Nagrobek
Author: Sidolux
Source: Sidolux
Chryzantema (Dendranthema) jest byliną lub półkrzewem z rodziny astrowate (Asteraceae). W Polsce znana jest pod nazwą złocień, dla mieszkańców Chin jest złotym kwiatem Wschodu, z Chin pochodzi, a jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza właśnie złoty kwiat (z gr. „chrys” - złoty, „anthemon” - kwiat). O chryzantemie wspominał Konfucjusz, wiadomo że była ona uprawiana w Chinach już w V w. p.n.e.

Jakie nawozy powinien stosować mający mało czasu ogrodnik?

Przygotuj ogród na wiosnę
Author: Future PR
Source: Future PR
Kwiaty tych pięknych roślin gromadzą się gęsto, na kształt kłosa, na szczycie łodygi. Wszystkie storczyki, to byliny kwitnące kilka lat. Nie mają one zdrewniałej łodygi na stałe. Mogą rosnąć na dwa sposoby. Pierwszy - monopodialny - polega na tym, że łodygawyrasta z pojedynczego pączka.