You are here

kwiat

Jakie roślinki były w przeszłości sadzone w donicach oraz do czego one służyły?

BMW 323i E30 JPS
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com
Mówi się, że Amazonia to tak zwane zielone płuca Ziemi. Obecne tam dżungle wytwarzają tlen, który jest tak cennym dla wszelkich ludzi pierwiastkiem. A czy pamiętasz, że niektóre zwykłe pozornie rosnące w doniczkach kwiaty również potrafią wytwarzać wymieniony tlen?

Uprawa chryzantem w Praszce – znakomite miejsce do nabycia chryzantemy i zasięgnięcia wskazówki dotyczącej jej uprawy.

kwiaty chryzantemy
Author: Daniela
Source: http://www.flickr.com
Niemal każda jednostka marzy o swoim ogródku lub działce. Jest to zazwyczaj miejsce kojarzące się z odprężeniem i ciszą, w którym możliwe jest ukryć się na chwilę. Ale aby móc skorzystać z momentu odprężenia w pięknym otoczeniu znaczące jest, aby na początku dobrze je zagospodarować i odpowiednio o nie się zatroszczyć.

Niebanalne gadżety do ogrodu - gustowny oraz wymyślny kosz wiklinowy do ogrodu

ogród
Author: Ulbrecht Hopper
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba, która ma przed swoim domem ogród na pewno poświęca niezmiernie dużo czasu na dbanie o niego. Bez wątpliwości pragnęlibyśmy, by nasz ogród przedstawiał się bardzo pomysłowo i ciekawie, dlatego częstokroć wprowadzamy do niego różnorodne unowocześnienia i nowoczesne gadżety, które powodują, że przedstawia się on naprawdę efektownie.

Kwiaty są najcudowniejszym podarunkiem na każdą okazję, ale również bez okazji

kwiaciarnia internetowa
Author: Nina Matthews
Source: http://www.flickr.com
Nie znajdziemy takiej kobiety, która nie lubiłaby dostawać bukietów. Na Dzień Kobiet czy urodziny, a może zupełnie bez przyczyny - to nie ma znaczenia. Sam fakt otrzymania ładnego bukietu od ukochanej osoby wywołuje uśmiech.


Niekiedy kwiaty bywają wręczane z powodu istotnej rocznicy, a kolejnym razem jako prezent na zgodę.

Jakie kwiaty na jaką sposobność?

Miękka i przewiewna bawełna body Green Baby zapewnia komfort maluchowi
Author: Zielone Dzieci
Source: Zielone Dzieci
Niechybnie każdy z nas miał w życiu takie momenty, w jakich nieodzownym było kupienie jak też ofiarowanie kwiatka.


Kłopot pojawia się w chwili, kiedy wkraczając do kwiaciarni nie mamy pojęcia, jaki kwiatek będzie odpowiedni do danej okazji.

W jaki sposób oraz kiedy należałoby kupować chryzantemy drobnokwiatowe, aby okazały się kwiatami, jakie mogą zimować w gruncie?

ogród - płótno
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz, jakie kwiatki są jednymi z najbardziej słynnych do posadzenia w należącym do nas ogrodzie? Są one również nabywane na jesieni, żeby ozdabiały groby naszych bliskich.


Idzie oczywiście o chryzantemy drobnokwiatowe, jakie mogłyby być kwiatkami spędzającymi zimę w ziemi.

Uprawa chryzantem na działce czy na balkonie staje się coraz bardziej powszechna

ogród - fotogram
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy, zwane także złocieniami, to wyjątkowo popularne rośliny ozdobne, które prawie wszystkim kojarzą się z Dniem Wszystkich Zmarłych. Są jednak ludzie, którzy hodują je w ogrodach, warto więc przyglądnąć się nieco bliżej tym uroczym kwiatom i dowiedzieć się, o czym warto pamiętać, kiedy sami pragniemy zainteresować się ich hodowlą.

Jak z powodzeniem hodować storczyki w pokoju

storczyk
Author: avpiedra
Source: http://www.flickr.com
Sympodialny sposób z kolei polega na wypuszczaniu przez roślinę wielu sąsiadujących ze sobą pędów, które mogą urosnąć tylko do pewnej wielkości. Kiedy przekwitną w ich miejsca wyrastają nowe. Różnego rodzaju producenci akcesoriów dla ludzi, którzy trudnią się ogrodnictwem w wolnym czasie czy też zawodowo, niemal ścigają się teraz w przedstawianiu swoim konsumentom coraz to ciekawszych propozycji. Powinny one nade wszystko ułatwić prace w tym zakresie, co ma wpływ jednakże także na to, iż robi się ona przyjemniejsza.

Jakie kwiaty dla najbliższych, którzy odeszli

Nagrobek
Author: Sidolux
Source: Sidolux
Chryzantema (Dendranthema) jest byliną lub półkrzewem z rodziny astrowate (Asteraceae). W Polsce znana jest pod nazwą złocień, dla mieszkańców Chin jest złotym kwiatem Wschodu, z Chin pochodzi, a jego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza właśnie złoty kwiat (z gr. „chrys” - złoty, „anthemon” - kwiat). O chryzantemie wspominał Konfucjusz, wiadomo że była ona uprawiana w Chinach już w V w. p.n.e.

Jakie nawozy powinien stosować mający mało czasu ogrodnik?

Przygotuj ogród na wiosnę
Author: Future PR
Source: Future PR
Kwiaty tych pięknych roślin gromadzą się gęsto, na kształt kłosa, na szczycie łodygi. Wszystkie storczyki, to byliny kwitnące kilka lat. Nie mają one zdrewniałej łodygi na stałe. Mogą rosnąć na dwa sposoby. Pierwszy - monopodialny - polega na tym, że łodygawyrasta z pojedynczego pączka.