You are here

ciepło

Urządzenia grzewcze

zraszacze
Panelowe płyty grzewcze są grzejnikami bezpośrednimi, które pracują na regule wysyłania ciepła w promieniowaniu podczerwonym.


Fala podczerwieni pośrednio ogrzewa powietrze siłą tarcia w całym wnętrzu. Najważniejszym jest zjawisko ponownego przekazania ciepła do pomieszczenia, jakie gromadzi się w ścianach, posadzkach, oraz sufitach.

Designerskie meble ogrodowe - oryginalne, funkcjonalne i komfortowe

designerskie meble ogrodowe
Gdy tylko na dworze robi się cieplej i słońce świeci nieco bardziej, chętnie przenosimy się na zewnątrz - do ogrodu, na taras czy balkon. Chcemy cieszyć z się świeżym powietrzem oraz otoczeniem zieleni, w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Światła na podczerwień

promienniki podczerwieni
Author: Andres Rodriguez
Source: http://www.flickr.com
Promienniki ciepła to urządzenia emitujące zdrowe promieniowanie podczerwone. Grzeją w podobny sposób jak naturalne światło słoneczne. W zależności od źródła zasilania, rozróżniamy mechanizmy zasilane elektrycznie i na gaz.

Ciepło z gruntu, powietrza i wód - w jaki sposób je uzyskać

pompa ciepła
Author: NATEO
Source: NATEO
Materiał tenże ma za zadanie objaśnić, czym istotnie jest pompa ciepła, w którym miejscu dobrze jest ją zastosować, oraz w jakich sytuacjach opłaci się jej montaż a także używanie. Owe urządzenia grzewcze zyskują w ostatnim czasie na popularności głównie dzięki obniżce ich cen, ale również przez wzrost cen ciepła.

Niezwykle uniwersalny oraz wytrzymały materiał- żeliwo. Żeliwo oraz jego wykorzystanie w wielu dziedzinach przemysłu oraz w naszym ogródku

żeliwo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jednym z najbardziej wytrzymałych na uszkodzenia materiałów jest żeliwo. Jest stosowane w wielu dziedzinach przemysłu, ale również wykonywane są z niego przedmioty, które są używane na co dzień. W zależności od tego z którym pierwiastkiem zmieszamy stal tego typu żeliwo otrzymamy. Różne rodzaje żeliwa mogą różnić się od siebie parametrami, większość z nich jednak jest niezwykle odporna na uszkodzenia. Żeliwne odlewy mogą wytrzymać nacisk kilkudziesięciu ton, z tego powodu chętnie są wykorzystywane przykładowo w przemyśle.

Idealnie wykorzystywana okazuje się rekuperacja Wrocław ma szansę stać się tutaj wzorem

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem jest rekuperacja Wrocław udowadnia jak ona działa

Coraz bardziej jesteśmy świadomi tego, że nasze działania mają wpływ na środowisko, a więc mają szansę powodować, że będzie się ono mocniej rozwijało, lub rozpoczniemy je niszczyć. Przez to poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam lepiej o nie dbać i nie wpływać źle na jego rozwój. To powoduje, że coraz częściej za wzór ukazywana jest rekuperacja Wrocław wiedzie w tej dziedzinie prym oraz na pewno trzeba korzystać z jego wiedzy. Idzie tutaj o umiejętność wykorzystywania zużytej energii w celu jej ponownego wykorzystania, jak to ma miejsce np. w silnikach, gdzie ciepło spalin wykorzystuje się do ogrzania powietrza, które okazuje się konieczne w czasie spalania się paliwa w silniku.

Jak oszczędzać? Istnieje parę prostych trików, które sprawią, że będziemy zużywać mniej energii

porada
Author: Zeke Murphy
Source: http://www.flickr.com
Koszty związane z korzystaniem z energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie zaniżając jednocześnie komfortu życia? Oczywiście, że to możliwe!

Czysta energia.

Kolektory słoneczne
Author: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Source: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Co kilka miesięcy na pewno robimy przegląd szafy. Zazwyczaj w poszukiwaniu stroju na konkretną okazję, ale czasem również tak po prostu, aby zrobić porządek i przekonać się, jakie ciuchy na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i możemy znowu zacząć je nosić. Warto raz na pewien czas sprawdzić szafę, gdyż być może odkryjemy wspaniałe, a dawno zapomniane stroje. Na przykład sukienka z baskinką. Z drugiej strony nawet w takim miejscu można niekiedy odszukać coś wysokiej jakości, a po bardziej korzystnych cenach niż w pozostałych miejscach.