You are here

drzewo

Światła do ogrodu

Lampiony do ogrodu
Author: Chris Phutully
Source: http://www.flickr.com
Letnie miesiące to czas, kiedy z chęcią spędzamy wieczory w ogrodzie. Rozpalamy grilla, zapraszamy bliskich i w ten sposób relaksujemy się. Nikt raczej nie lubi spędzać czasu w egipskich ciemnościach, dlatego dobrze jest pomyśleć o interesującym oświetleniu ogrodu.

Jakiego rodzaju drzewo może palić się także wtedy, jeżeli jest mokre, a jakie jest ogniotrwałe?

sauna
Author: Hotel Arthur
Source: http://www.flickr.com
Różnego rodzaju gatunki drewna lub materiałów drewnopodobnych używane są nie tylko w przemyśle meblarskim, ale i w rzeźbiarstwie czy energetyce. Mają one różne cechy i to zależnie od nich posiadają dużo różnorodnych zastosowań.


Dla przykładu drewno z takiego rodzaju drzewa jak brzoza posiada duże właściwości mechaniczne i jest proste w obrabianiu na tokarce.

Nowoczesna oferta wycinania drzew, czyli jak pracują arboryści

polowanie
Author: Fyn Kynd
Source: http://www.flickr.com
Profesjonalna i precyzyjna pielęgnacja drzew w Warszawie ma niezwykle duże znaczenie, gdyż to właśnie wizerunek drzew znacznie wpływa na image całego miasta. Drzewa nie tylko są istotnym elementem całego środowiska, które zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale także pełnią funkcję estetyczną. Bez wątpliwości o wiele milej chodzi nam się w ślicznym i zadbanym parku, aniżeli w miejscu, w jakim drzewa się niezadbane, uschnięte, natomiast pod nogami szeleszczą brzydkie, nieestetyczne liście.

Jak skutecznie pielęgnować drzewa i krzewy w naszych działkach?

drzewa
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Drzewa i krzewy rosnące w naszych posesjach są nie tylko ważnym elementem pejzażu, ale także wpływają na nasz dobry nastrój każdego dnia. Pamiętajmy, iż rośliny produkują dla nas tlen, a więc działają jak naturalny filtr przeciwpyłowy, poza tym ograniczają hałas oraz wykazują niewątpliwe walory estetyczne, pozytywnie oddziałując na psychikę człowieka. Aby drzewa i krzewy mogły właściwie spełniać powyższe funkcje, powinniśmy poświęcić im nieco uwagi i właściwie je pielęgnować. W jaki sposób?

Drzewa hodowane w przydomowych ogrodach stanowią nie tylko istotny element pejzażu

Farby przyjazne dla zdrowia
Author: Dekoral
Source: Dekoral
Marzeniem wielu z nas jest stworzenie swojego domu. Niektórzy szczęśliwcy żyli w pięknym domku z ogródkiem, otoczonym drzewami i krzewami. Po latach dorastania, mieszkając w takim domu, sami chcą stworzyć taki sam. Jeżeli nie wiemy jak bądź nie mamy jak samodzielnie zajmować się drzewami przydomowymi, możemy skorzystać z usług firm, których specjalnością jest właśnie wycinka drzew warszawa.

Jak zagospodarować duży ogród

ogród
Author: Doug Kerr
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto ma własny ogród zdaje sobie sprawę, że pielęgnacja zieleni pochłania dużo czasu. Nie można tylko zasadzić drzewka, które nam się podobają. Należy zdawać sobie sprawę jak o nie dbać i pielęgnować, żeby mogły długo prezentować się korzystnie. Najlepiej oczywiście wybrać takie krzewy, które nie potrzebują zbyt wiele nakładu pracy, a wyglądają efektywnie przez cały czas.