You are here

środowisko

Środowisko jest niebywale ważne - tylko czy aby na pewno o tym wiemy

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Odpadki – wytwarzamy je wszyscy, i to w ogromnych ilościach. Częstokrotnie wręcz bezmyślnie. Nie zdajemy sobie zupełnie sprawy z tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy znacznie ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu choć jeden, a częstokrotnie wręcz parę worków odpadów. Jeżeli zaś mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w danym terminie wielkie pojemniki z odpadkami. Robimy to całkowicie bez refleksji. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o Ziemi.

Recykling zanieczyszczeń szkodliwych dla otoczenia jako fundament chronienia środowiska naturalnego.

Wywóz odpadów
Author: Arvell Dorsey Jr.
Source: http://www.flickr.com
Tego typu odpady, które po dostaniu się do środowiska naturalnego mogą być dla niego zagrożeniem określa się zanieczyszczeniami niebezpiecznymi. Odpady te pozostają łatwe do spalenia, a więc podatne na samozapłon. Mogą wyróżniać się także korozyjnością, poprzez szkodliwy wpływ na materiały konstrukcyjne. Zwykle odpady niebezpieczne cechują się zdolnością do reagowania chemicznego, mogą wtedy wybuchać bądź wyemitować gazy toksyczne.

Obecne niebezpieczeństwa dla naturalnego środowiska. Celowe decyzje człowieka.

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Człowiek od niepamiętnych czasów wytwarza śmieci i je wyrzuca. Postęp cywilizacyjny, który powszechnie uważamy za naturalny i konieczny, spowodował, że życie codzienne stało się po prostu wygodne. Przy współdziałaniu wyobraźni, ludzkiej kreatywności i nowoczesnych maszyn oraz komputerów człowiek rozwija się coraz prężniej, rozsądniej planuje, jest bardziej nowoczesny, lecz wraz z postępem cywilizacyjnym, ingeruje w swoje środowisko naturalne.

Jak rozwiązać problem za dużej ilości śmieci?

Różne śmieci były produkowane przez ludzkość właściwie od zawsze, ale trudno byłoby zaprzeczyć temu, że problem ów urósł do naprawdę znacznych rozmiarów dopiero w naszych czasach. Z tego też powodu ciężko jest raczej dziwić się temu, że w chwili obecnej tak wiele uwagi poświęca się wszystkim możliwym sposobom na jego rozwiązanie; przecież jeżeli ludzkość zacznie zbyt mocno lekceważyć owe rzeczy, to już w niedalekiej przyszłości mogą nas czekać naprawdę poważne konsekwencje.

Ochrona środowiska naturalnego dla każdego

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ekologia jest ostatnio modna. Mamy możliwość nabyć komórki zrobione z surowców pochodzących z recyklingu. W sklepie spożywczym blisko naszego apartamentu stoisko ze zdrową żywnością rozrasta się o wciąż nowe artykuły. To świetnie że myślenie ekologiczne rośnie. Co jednak zrobić, gdy przypisane prawem segregowanie śmieci nam nie wystarcza?

Firmy od ekspertyz przyrodniczych

raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko
Author: Newmedia-art.pl
Podjęcie wielu mniej lub bardziej ważnych decyzji co do spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska zajmuje w nowym tysiącleciu cenny czas, który wielu osobom ucieka bardzo prędko przez palce.

Utylizacja śmieci musi być odpowiednio zaplanowana

śmieci
Author: PEKA
Source: PEKA
Ponieważ produkujemy coraz więcej śmieci, to należy je eliminować w taki sposób, byśmy nie zostali nimi przysypani. Przez to tak istotne będą wszelkie ustawy i pisma ustalające, w jaki sposób ma się odbywać utylizacja śmieci, tak aby były one zabierane we właściwym momencie i aby docierały do wyznaczonego punktu.

Co należy zrobić ze niesprawnym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

AGD
Author: Pat Hayes
Source: http://www.flickr.com
Często zdarza się, że nie wiemy co zrobić z popsutą pralką, odkurzaczem, który odmówił posłuszeństwa czy zużytymi bateriami od pilota albo telefonu – z powodu braku odpowiedniej wiedzy bardzo często lądują na śmietniku, co nie jest właściwym rozwiązaniem, szczególnie dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Co zrobić, by nie tylko troszczyć się o otaczającą nas przyrodę, ale również skutecznie i szybko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy?

A może zmienić ogrzewanie w domu na gazowe

gaz
Source: www.klimatop.pl
Każdy doskonale wie, że energię możemy mieć z gazu. Dlatego gaz jest tak drogocennym surowcem. Nie chodzi jedynie o gaz ziemny. W dzisiejszych czasach można ogrzać nasze domostwa między innymi gazem płynnym. Potrzebujemy tylko właściwej instalacji. Zresztą jak przy każdym rodzaju ogrzewania. Gdy chcemy by gaz propan stal się surowcem ogrzewającym nasze mieszkania musimy kupić/wydzierżawić zbiornik, który da nam możliwość przechowywania gazu.

Jeśli leży Ci na sercu los przyrody i środowiska naturalnego, uwielbiasz zwierzęta i jesteś przeciwny jakiejkolwiek szkodzie – warto zapoznać się z licznymi wydarzeniami, związanymi z tą dyscypliną

środowisko
Author: Future PR
Source: Future PR
Poziom działalności w dyscyplinie technologicznej zdobywa własne apogeum. Ujawnia się dużo możliwości. Cywilizacja sprowadza się do całkowitego zmechanizowania. Likwiduje się las, pomniejsza przestrzeń środowiska naturalnego oraz przestrzeń życiowa dla zwierząt i roślin.

Grzejniki na podczerwień używane jako komfortowe i ekonomiczne generatory energii cieplnej

panele grzewcze
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com
Polski klimat wymaga od właścicieli mieszkań i innych budynków użytkowych zagwarantowania właściwego ogrzewania. Zaniedbanie tego obowiązku może do wyziębienia lub zawilgocenia pomieszczeń, a w konsekwencji do zagrzybienia lub występowania pleśni.

Ekologia a postęp nowoczesnej nauki – dlaczego te dwa zagadnienia idą ze sobą nierozerwalnie w parze od wielu lat?

watchman anywhere
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Środowisko przyrodnicze oraz jego kondycja to dzisiaj temat politycznych debat. Z jakiego powodu? Z reguły przez wzgląd na fakt, że stan przyrody z roku na rok się pogarsza oraz widać już sporo złych efektów ingerowania człowieka w naturalny ekosystem

Idealnie wykorzystywana okazuje się rekuperacja Wrocław ma szansę stać się tutaj wzorem

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem jest rekuperacja Wrocław udowadnia jak ona działa

Coraz bardziej jesteśmy świadomi tego, że nasze działania mają wpływ na środowisko, a więc mają szansę powodować, że będzie się ono mocniej rozwijało, lub rozpoczniemy je niszczyć. Przez to poszukujemy rozwiązań, które pozwolą nam lepiej o nie dbać i nie wpływać źle na jego rozwój. To powoduje, że coraz częściej za wzór ukazywana jest rekuperacja Wrocław wiedzie w tej dziedzinie prym oraz na pewno trzeba korzystać z jego wiedzy. Idzie tutaj o umiejętność wykorzystywania zużytej energii w celu jej ponownego wykorzystania, jak to ma miejsce np. w silnikach, gdzie ciepło spalin wykorzystuje się do ogrzania powietrza, które okazuje się konieczne w czasie spalania się paliwa w silniku.

Złe strony kopalni odkrywkowej - z jakich powodów zmieniają środowisko?

Kopalnia odkrywkowa
Author: Ken Lund
Source: http://www.flickr.com
Kopalnia odkrywkowa tworzona jest, przeciwnie do głębinowej, na powierzchni ziemi. Wydobycie surowców polega na odkrywaniu następnych warstw. Choć ze względów ekonomicznych taki sposób wydawać się może bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Z jakich powodów tak się dzieje?

Jak oszczędzać? Istnieje parę prostych trików, które sprawią, że będziemy zużywać mniej energii

porada
Author: Zeke Murphy
Source: http://www.flickr.com
Koszty związane z korzystaniem z energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie zaniżając jednocześnie komfortu życia? Oczywiście, że to możliwe!

Pages