You are here

środowisko

Obecne niebezpieczeństwa dla naturalnego środowiska. Celowe decyzje człowieka.

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Człowiek od zawsze wytwarza odpadki i je wyrzuca. Postęp cywilizacyjny, który powszechnie uważamy za naturalny i konieczny, sprawił, że życie codzienne stało się bardziej komfortowe. Dzięki współdziałaniu wyobraźni, ludzkiej kreatywności i nowoczesnych maszyn a także komputerów człowiek działa coraz prężniej, mądrzej kombinuje, jest bardziej oryginalny, lecz wraz z postępem cywilizacyjnym, ingeruje w swoje środowisko naturalne.

Złe strony kopalni odkrywkowej - z jakich powodów zmieniają środowisko?

Kopalnia odkrywkowa
Author: Ken Lund
Source: http://www.flickr.com
Kopalnia odkrywkowa tworzona jest, przeciwnie do głębinowej, na powierzchni ziemi. Wydobycie surowców polega na odkrywaniu następnych warstw. Choć ze względów ekonomicznych taki sposób wydawać się może bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Z jakich powodów tak się dzieje?

Co należy zrobić ze niesprawnym sprzętem elektrycznym i elektronicznym

AGD
Author: Pat Hayes
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko zdarza się, że nie mamy pomysłu co zrobić z popsutą pralką, odkurzaczem, który odmówił posłuszeństwa czy zużytymi bateriami od pilota lub telefonu – z niewiedzy lądują na śmietniku, co nie jest właściwym rozwiązaniem, szczególnie dla środowiska naturalnego. Co zrobić, aby nie tylko troszczyć się o przyrodę, ale również skutecznie i szybko pozbyć się niechcianych przedmiotów?

Środowisko jest niebywale ważne - tylko czy aby na pewno o tym wiemy

środowisko
Author: Mario M
Source: http://www.flickr.com
Odpadki – wytwarzamy je wszyscy, i to w wielkich ilościach. Często wręcz nie myśląc. Nie zdajemy sobie zupełnie sprawy z tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy mocno ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu choć jeden, a wielokrotnie wręcz kilka worków śmieci. Jeśli zaś mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w określonym terminie ogromne pojemniki z odpadami. Robimy to całkiem bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o planecie.

Firmy od ekspertyz przyrodniczych

raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko
Author: Newmedia-art.pl
Podejmowanie ogromnej ilości mniej bądź bardziej kluczowych decyzji co do spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska zajmuje w nowym tysiącleciu cenny czas, który wielu ludziom ucieka bardzo szybko przez palce.

Jak oszczędzać? Istnieje parę prostych trików, które sprawią, że będziemy zużywać mniej energii

porada
Author: Zeke Murphy
Source: http://www.flickr.com
Koszty związane z korzystaniem z energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie zaniżając jednocześnie komfortu życia? Oczywiście, że to możliwe!

A może zmienić ogrzewanie w domu na gazowe

gaz
Source: www.klimatop.pl
Nie od dziś wiadomo, że energię możemy czerpać z gazu. Dlatego gaz jest tak drogocennym surowcem. Nie chodzi tu tylko o gaz ziemny. W dzisiejszych czasach można ogrzać nasze domostwa właśnie gazem płynnym. Potrzebujemy tylko odpowiedniej instalacji. Tak jak przy wszystkich typach ogrzewania. Gdy chcemy by gaz propan ogrzewał nasze mieszkania musimy kupić/wydzierżawić zbiornik, który pozwoli nam na przechowywanie gazu.

Grzejniki na podczerwień używane jako komfortowe i ekonomiczne generatory energii cieplnej

panele grzewcze
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com
Polski klimat wymaga od mieszkańców domów i innych budynków użytkowych zapewnienia odpowiedniego ogrzewania. Zlekceważenie tego obowiązku może doprowadzić do wyziębienia lub zawilgocenia lokali, a w efekcie do zagrzybienia czy występowania porostów.

Ekologia a postęp nowoczesnej nauki – dlaczego te dwa zagadnienia idą ze sobą nierozerwalnie w parze od wielu lat?

watchman anywhere
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Środowisko przyrodnicze oraz jego stan to dziś temat wielu debat. Czemu? Przeważnie przez wzgląd na fakt, że stan przyrody każdego roku się pogarsza oraz widać już sporo nieodwracalnych skutków ingerowania człowieka w dotychczasowy ekosystem

Jak rozwiązać problem za dużej ilości śmieci?

Rozmaite śmieci były produkowane przez ludzkość praktycznie od zawsze, ale trudno byłoby zaprzeczyć temu, że problem ów urósł do naprawdę dużych rozmiarów dopiero w ostatnich latach. Z tego też powodu trudno jest raczej dziwić się temu, że obecnie tak wiele uwagi poświęca się wszelkim możliwym sposobom na jego rozwiązanie; w końcu jeżeli ludzkość zacznie zbyt mocno zaniedbywać owe rzeczy, to już w całkiem bliskiej przyszłości mogą nas czekać naprawdę poważne konsekwencje.

W obecnych czasach niezwykle ważne jest dbanie o przyrodę - a Ty co robisz ze ściekami produkowanymi w Twoim domu?

fabryka, przemysł
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć, iż w obecnych czasach dobro środowiska powinno nam wszystkim leżeć na sercu. Na szczęście coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważne jest dla przykładu segregowanie odpadków lub zmniejszanie zużycia plastikowych reklamówek.

Ochrona środowiska naturalnego dla każdego

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ochrona przyrody jest w ostatnimi czasie modna. Mamy możliwość nabyć komórki zrobione z tworzyw zrobionych z odzysku. W sklepie spożywczym obok naszego domu dział z ekologiczną żywnością ogromnieje o ciągle nowe produkty. To świetnie że myślenie ekologiczne ogromnieje. Co jednakże uczynić, gdy obowiązkowe segregowanie śmieci to za mało?

Jeśli leży Ci na sercu los przyrody i środowiska naturalnego, uwielbiasz zwierzęta i jesteś przeciwny jakiejkolwiek szkodzie – warto zapoznać się z licznymi wydarzeniami, związanymi z tą dyscypliną

środowisko
Author: Future PR
Source: Future PR
Poziom działalności w dziedzinie technologii osiąga własne apogeum. Ujawnia się mnóstwo udogodnień. Świat sprowadza się do całkowitego zmechanizowania. Likwiduje się lasy, pomniejsza powierzchnia naturalna oraz przestrzeń egzystencjalna dla fauny i roślin.

Utylizacja śmieci musi być odpowiednio zaplanowana

śmieci
Author: PEKA
Source: PEKA
Ponieważ produkujemy znacznie więcej śmieci, to trzeba je usuwać w taki sposób, byśmy nie byli nimi zasypani. Dlatego tak istotne są wszelkie ustawy i dokumenty ustalające, w jaki sposób ma się dziać utylizacja śmieci, tak by były one zabierane w odpowiednim czasie i aby trafiały do wyznaczonego punktu.

Recykling zanieczyszczeń szkodliwych dla otoczenia jako fundament chronienia środowiska naturalnego.

Wywóz odpadów
Author: Arvell Dorsey Jr.
Source: http://www.flickr.com
Takie zanieczyszczenia, które po przedostaniu się do środowiska naturalnego mogą stanowić dla niego zagrożenie określa się zanieczyszczeniami niebezpiecznymi. Zanieczyszczenia te pozostają łatwe do spalenia, czyli podatne na samozapłon. Mogą wyróżniać się również rdzewieniem, poprzez negatywny wpływ na materiały konstrukcyjne. Często zanieczyszczenia niebezpieczne wyróżniają się zdolnością do reagowania chemicznego, mogą wtedy wybuchać bądź emitować gazy trujące.

Pages