You are here

Energia

Jak oszczędzać? Istnieje parę prostych trików, które sprawią, że będziemy zużywać mniej energii

porada
Author: Zeke Murphy
Source: http://www.flickr.com
Wydatki związane z używania energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z głównych obciążeń domowego budżetu. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie obniżając jednocześnie komfortu życia? Okazuje się, że to możliwe!

Pomysłowe opcje oświetlania mieszkania i ogrodu

oświetlenie domu
Każdy lubi podążać za duchem czasu i trendami. Te także nie omijają takich dziedzin technologii jak oświetlenie nowoczesne. Przyglądając się co raz świeższym i kreatywnym pomysłom iluminacji wnętrz, można zauważyć, jak duży postęp zrobiono w stosunkowo niewielkim zakresie czasu. Co niektórzy wiekowi ludzie pamiętają nadal całe noce w dzieciństwie spędzone przy świetle świeczki czy lampy naftowej.

Ekologiczne rozwiązania we własnym domu – dlaczego wskazane jest się na nie współcześnie zdecydować?

ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że dbanie o środowisko naturalne jest obowiązkiem każdego człowieka. Nie bez znaczenia jest najczęściej stopień zanieczyszczenia przyrody. W ostatnim okresie pojawiło się wiele zmian, które niepokoją specjalistów. Nie należy się z tego powodu dziwić, że państwa próbują zachęcić posiadaczy firm oraz normalnych obywateli do korzystania z osiągnięć zaawansowanych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Coraz większą popularnością charakteryzują się instalacje ekologiczne zakładane w domach jednorodzinnych. Z jakiego powodu?

Czym jest energia wiatrowa? Jak to funkcjonuje? Jak wiele jesteśmy w stanie uzyskać takiej energii?

wiatraki
Author: LordFerguson
Source: http://www.flickr.com
Odnawialne źródła energii są coraz bardziej powszechne w wielu zakątkach świata, także i w Polsce. To coraz ciekawszy temat, dzięki czemu realne są działania wpływające na poprawienie kondycji atmosfery. Czynności w zakresie dobierania oze są różnorodne, zależnie od energii, którą chcemy wykorzystać. W tym artykule zajmiemy się energią wiatrową.

Pozytywne zmiany w ochronie przyrody

Odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Wejście do Wspólnoty Europejskiej 1 maja 2004 roku wprowadziło w naszym państwie stopniowe, aczkolwiek niekiedy rewolucyjne przemiany. Niewątpliwie w jakiś sposób zostały one wymuszone przez przepisy wspólnotowe. Ale to do koniec drogi przemian. Z początku zmiany te mają naturalny charakter - otworzyliśmy się na świat i okazało się że da się inaczej aniżeli do niedawna.

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające bardzo odciążyć domowy budżet oraz chronić środowisko naturalne

Pompa ciepła
Author: Studio Z500
Source: Studio Z500
Rosnące opłaty za energię elektryczną, jak też powszechne apele tyczące się ochrony środowiska stanowią doskonały dowód na to, że najwyższa pora, aby zapewnić sobie odnawialne źródło energii. Rewelacyjnym rozwiązaniem są pompy ciepła, które nie bez przyczyny cieszą się bardzo dużą popularnością. Należy też zdawać sobie sprawę, że pompy to sprzęt pozwalający na łatwy montaż, a w związku z tym coraz częściej mamy okazję, aby spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.