You are here

Ciekawostki o zwierzętach

W jaki sposób zapewnić odpowiednie życie naszemu psu?

pies
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas ogromnie dobrze wie, że posiadanie zwierząt jest bez wątpienia niezwykle duża przyjemnością ale również w wielu przypadkach obowiązek. Praktyka pokazuje nam, że niejednokrotnie decydujemy się na posiadanie zwierząt, niemniej jednak nie zawsze jesteśmy świadomi ogromu obowiązków, które koniecznie będziemy w stanie wypełnić, aby zapewnić sobie dobry rozwój naszych zwierzaków.

Jak ważnym jest harmonijne żywienie Twego psa

Jak usunąć sierść z dywanów
Author: iStockphoto.com
Source: iStockphoto.com
Rzeczywistość jest taka, że nie ma jedynego akuratnego systemu żywienia, jaki sprawdzi się u każdego psa. Podobnie jak u ludzi - jednym sprzyja wcinanie kotletów, innym wegetariańska dieta, a jeszcze innym stronienie od mleka.

Terrarium dla żółwia - o czym należy pamiętać

żółw
Author: Laura Gilchrist
Source: http://www.flickr.com
Robiąc terrarium dla żółwia, należy pamiętać o paru ważnych rzeczach, jakie zagwarantują naszemu żółwiowi odpowiednie warunki. Jedną z ważkich rzeczy jest wyborne oświetlenie, natomiast konkretniej punktowe źródło światła. Żółwie pragną zarówno ciemniejszych miejsc, jak także tych jaśniejszych oraz cieplejszych, w jakich będą zdołały się wygrzewać.

Czworonogi pod ochroną – szczególne propozycje firmy dostępne na wyciągnięcie ręki

Pies ze smyczą
Author: marneejill
Source: http://www.flickr.com
Klienci, jacy są właścicielami psów, ciągle poszukują odpowiednich dla swoich pupili akcesoriów. Wskazane jest zwrócić uwagę na ciekawy asortyment producenta, z jakim już aktualnie wychodzi do swoich osób zamawiających.

Każdy, kto posiada stadninę, chce, aby jego konie były zdrowe oraz piękne - dlatego karmi je najlepszymi dostępnymi paszami wraz z otrębami

Szelki
Author: Isa Costa
Stadnina wydaje się być najlepszym miejscem dla miłośników koni. Zazwyczaj właściciele mają więcej aniżeli kilka okazów. Każdy koń musi mieć własny boks i właściwą dawkę paszy.

Problemy z wilgocią w miejscu zamieszkania

wilgoć
Zjawisko wilgoci jest ciągle dość często występujące, pomimo dużej popularności nowego typu technologii w budownictwie. Dotyka zwykle budowli starych, bowiem to one są szczególnie narażone na zawilgocenie.

Chciałbyś mieć psa? Sprawdź, co będzie ci potrzebne, by zagwarantować mu stosowną opiekę

mały York
Author: Anna Panáková
Source: http://www.flickr.com
Pies w domu to sama radość. Uszczęśliwi i dorosłych, którzy często marzą o nim od wielu lat, i maluchy, które nie odstąpią go ani na moment, zwłaszcza w pierwszych dniach, kiedy pupil będzie dla nich bezsprzeczną niespodzianką. Opieka nad czworonożnym przyjacielem wymaga zrobienia niewielkich zakupów, bez których nie można się obejść, jeśli decydujemy się przygarnąć bądź kupić szczeniaczka lub większego pieska dla swojej rodziny.

Szukasz pomysłu na interesujący sposób na spędzenie wakacji dla Twojego dziecka?

jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Niemalże każdy rodzic zdaje sobie dobrze sprawę z tego, jak mnóstwo uwagi wymagają dzieci. Jeżeli Ty również jesteś rodzicem, na pewno też tego nieraz doświadczyłeś. Potrzeba zapewniania dzieciom ciekawych zajęć jest kłopotliwa zwłaszcza wtedy, kiedy musisz pracować. Jak nie zwariować i zapewnić dzieciom czas podczas wakacji szkolnych i pozostałych wolnych dni?

Koń w rehabilitacji ma zbawienny wpływ na dzieci. Sprawź jakie zalety oferuje taka terapia

Koń
Author: Aaron Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Konie to wspaniałe zwierzęta. Poza tym, iż możemy na ich grzbietach jeździć, są zdolne także uczestniczyć w terapii, która umożliwia pozbywanie się lęków. Hipoterapia oferuje wielkie możliwości w rehabilitacji. W jakich sytuacjach jest jednak zalecana oraz co zapewnia? Hipoterapia jest po to, aby dać osobie biorącej udział w zajęciach zdrowie oraz sprawność fizyczną i psychiczną. Za pomocą zajęć z tym zwierzęciem jest to możliwe.

Witaminy dla psa powinny być właściwie dobrane

kot
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy jakiegoś pupila, pragniemy by otrzymywał wszystko co wartościowe, ponieważ jedynie wtedy będziemy mieli pewność, że kształtuje się on właściwie i żyje w dobrym zdrowiu.

Zdecydowałeś się na kota? Pomyśl o potrzebnym wyposażeniu

książki na półce
Author: Tom Page
Source: http://www.flickr.com
„Miauczy kotek: miau...Coś ty, kotku miał?....Miałem ja miseczkę mleczka, teraz pusta jest miseczka, a jeszcze bym chciał...” To jedynie słowa wierszyka dla dzieci, jednak jakie prawdziwe. Wszak koty to nie lada łasuchy, a przede wszystkim małe kocięta...

W jaki sposób przygotować się do hodowli zwierząt?

Nie da się ukryć faktu, że w naszym kraju występuje wybitnie duża ilość zwierząt hodowlanych. Dla wielu z nas bezsprzecznie są one bowiem doskonałym dostarczycielem pożywienia w postaci zwierzęcego mięsa, które tak często jest przez nas konsumowane. Proces chowu zwierząt bezsprzecznie jest zadaniem niezwykle wymagającym, wobec tego też jeżeli zdecydujemy się na praktykowanie tego zwyczaju koniecznie musimy uwziąć pod uwagę nadzwyczaj wielu czynników.

W jaki sposób karmić kotki, żeby jadły dobrze i nie miały żadnych kłopotów ze zdrowiem?

Należy zadbać o odpowiednią ilość oraz wartość składników odżywczych potrzebnych do dobrego żywienia domowych pupili.

Obóz w siodle - bezsprzecznie będą spełnieniem marzeń Twojego maleństwa

koń
Author: Aaron Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Myślisz w jakie miejsce wysłać swoje maleństwo na tegoroczne wczasy? Przypuszczalnie wakacje w siodle będą spełnieniem marzeń Twojej pociechy. Jeżeli tak, to przeczytaj ten materiał, a dowiesz się więcej szczegółów w tym temacie.

Wszystko co powinieneś dowiedzieć się o tresowaniu Twojego kota

Koty
Kiedy myślimy o tym, żeby mieć w mieszkania jakiegoś zwierzaka najczęściej kupujemy psa albo kota. Kiedy stawiamy na kota to jesteśmy świadomi tego, że będzie go trudno wytresować. Zresztą wiele osób nawet nie myśli o tresowaniu kota, bo z tresowaniem raczej kojarzony jest pies.

Pages