You are here

Internetowy atlas roślin

Likwidacja tak bardzo niepożądanych gryzoni i owadów z domu

ogród słońce
Author: nakashi
Source: http://www.flickr.com
Uciążliwe owady oraz gryzonie to często też i zmora w gospodarstwach domowych. Warto mieć pełną świadomość tego, jakimi sposobami rekomendowane jest się przed nimi chronić. Stosowanie właściwych preparatów, między innymi w aerozolu, pozwala efektywnie zapobiegać występowania tego typu zagrożeń czy niedogodności. Ci z Państwa, którym zwyczajna trutka na szczury już nie starcza, mogą postawić na sprawdzony oraz polecany przez wielu środek na te gryzonie. Wskazuje go producent w rewelacyjnej cenie.

Czym jest w sumie arborystyka? Czy coś wiemy o tym pojęciu? Jak prezentują się perspektywy rozwoju takiej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co pewien czas spotykamy pojęcia nieznane, choć funkcjonujące już od lat. Jest tak, bo stają się funkcjonalne dla szerszego grona specjalistów i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest z pewnością z arborystyką. Jest to sfera praktyczna, jednakże o podstawach, która szczególnie dynamicznie może funkcjonować się w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodnie, ale też w naszym kraju.

Różnorodne wyniki dla wielbicieli ogrodnictwa, czyli jak prowadzić swój ogród.

działka
Author: Eric Rayner
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób z nas miał kiedyś marzenie o posiadaniu pokoju, ogrodu i psa. W dzisiejszych czasach posiadanie ładnego ogródka wymaga wiele pracy i opanowania. Obecnie, aby zaplanować piękny ogródek to nie lada wyzwanie.

Dlaczego nie warto odkładać aranżacji ogrodu na dalszy plan? Jak może służyć nam ten przydomowy ogród?

torebki
Author: MPM
Source: MPM
Dużo osób, jakie wreszcie ukończyły budowę własnego wymarzonego domu, skupiają się na zaaranżowaniu wnętrza. Natomiast aranżacja ogródka jest tak samo ważna. Posadzenie kilku roślin to nie koniec, trzeba również zadbać o właściwe meble oraz innego rodzaju dodatki.

Chciałbyś kupić chryzantemy, jakimi przyozdobisz swój ogród? Uprawa chryzantem w Praszce to świetne miejsce dla ciebie

kwiaty
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Większość z nas kocha kwiaty, gdyż wprowadzają do każdego pomieszczenia miły nastrój. Mogą od razu polepszyć samopoczucie, nie tylko w domu, lecz także na dworze. Czy bowiem nie będziesz się uśmiechać widząc łąkę pełną stokrotek? To widok nie do opisania, z pewnością sam dobrze o tym wiesz.

Profesjonalna konserwacja drzew w Warszawie!

drzewa liściaste
Author: TJO1973
Source: http://www.flickr.com
Wiele przedsiębiorstw funkcjonuje dziś w zakresie pielęgnacji drzew, krzewów, ogrodów oraz innych mniejszych lub większych terenów zielonych. Fachowa pielęgnacja drzew jest niesłychanie istotna, bo zbyt długie gałęzie oraz zbyt rozrośnięte drzewa mogą być zagrożeniem w niektórych miejscach, szczególnie w czasie wielkich burz oraz wiatrów. Gałęzie, które nie zostały poprawnie przycięte, zdołają spaść na chodnik czy też ulicę, oraz nawet na przechodzącą bądź przejeżdżającą osobę. Niewątpliwie więc każde miasto powinno dbać o fachową i regularną pielęgnację drzew oraz terenów zielonych.

Kwiaty – najlepszy prezent?

Zawilec gajowy
Author: mwri
Pewne osoby twierdzą, że stereotypy płciowe nie są prawdziwie, że są wyłącznie wymysłem. I sporo osób, które trudnią się naukowo sprawą wpływu kultury zgadza się z podobnymi uwagami. Można orzec, że nie jest to kompletna prawda, lecz są zjawiska, które trudno pominąć. Przedstawiamy najlepszy przykład: kwiaty.

Skąd powinno się pozyskać dobre chryzantemy?

chryzantema
Author: Costel Slincu
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że nasz dom to miejsce, w jakim tak bywa spędzamy największą ilość czasu. Jest to bowiem ostoja naszego komfortu, gdzie możemy w pełni zregenerować nasze siły po męczącym dniu wykonywania obowiązków. W tej sytuacji jesteśmy zobowiązani natomiast uświadomić sobie, że nasz dom to nie jedynie budynek, ale również jego otoczenie, zwłaszcza w gorące dni.

Uprawy na tarasie czyli warzywnik mieszczucha

Zioła w ogrodzie
Author: KateMonkey
Source: www.flickr.com
Jak stworzyć ogród pełen kwiatów, kwitnących od wiosny do jesieni? Czy uda nam się samemu zaprojektować najpiękniejsze kwietne rabaty? Czy uda nam się uporać ze szkodnikami? O której porze roku sadzić cebule tulipanów?

Przyda ci się agregat uprawowy? Możesz zakupić gotową maszynę lub zakupić części w sklepie internetowym i zrobić agregat własnoręcznie

Pole
Author: HintenRum
Source: http://www.flickr.com
Każdy rolnik doskonale wie, jakie maszyny są konieczne do właściwej uprawy roślin, zaczynając od ich wysiania, po nawożenie, aż po zbiory. Oczywiście maszyn takich jest sporo i większość z nich, to sprzęt, który wykonuje się w wyspecjalizowanych zakładach, wyposażonych w odpowiednią przestrzeń, sprzęt, narzędzia i oczywiście profesjonalistów, którzy maszyny zaprojektują i przetestują. Takie maszyny najczęściej sporo kosztują, stąd też przeciętny rolnik, z mniejszym polem do uprawy, może postawić albo na wynajem maszyn, albo pokusić się o samodzielne zrobienie tych prostszych, które będą przydatne w pracy na co dzień.

Jeżeli nie potrafisz zająć się swoim ogrodem to wynajmij specjalistów

Miasto ogród w Książenicach
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Posiadasz dom z ogrodem i nie masz pomysłu, co z tą ziemią zrobić? Gdy nie masz czasu, zapału, zdolności oraz najzwyczajniej w świecie nie chce ci się osobiście opiekować ogrodem powierz to komuś, kto wykonuje to profesjonalnie.

Każdy ogrodnik pragnie by jego ogród wyglądał świetnie cały sezon

Ogród jesienią
Author: wickenden
Source: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/
Każdy debiutujący ogrodnik, lub ten z dłuższym stażem, pragnie by jego ogród wyglądał wspaniale cały rok. Co sezon myśli, jak stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni, jak walczyć ze szkodnikami, czy też jak rozplanować najpiękniejsze kwietne rabaty.
Zwłaszcza, że wiosna coraz zuchwalej zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej wymagającą z pozostałych pór roku – gwarantuje ogrodnikom wiele powodów do dumy. Obserwujemy, jak po każdej zimie obraz naszej działki się zmienia, fascynując nas przy tym i zadziwiając.

Zakupy świąteczne we Wrocławiu – jakie podarunki zazwyczaj znakomicie się dzisiaj sprawdzają?

Wrocław to jedno z tych miast, które bardzo dobrze nadaje się dla wszystkich osób planujących zakupy na święta. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, gdy każdy chciałby obdarować swoich najbliższych przynajmniej małymi prezentami. Naturalnie, oznacza to konieczność wybrania się na zakupy, jakie czasem mogą nastręczyć sporo kłopotów, w szczególności jeżeli nie ma się pomysłu na to, co danej osobie mogłoby sprawić rzeczywiście radość.

Sposoby na aranżację Twojej działki

Ogrodowe oczko
Author: jpopesku1
Source: www.flickr.com
Wiele osób żyjących w dom jedno- lub wielorodzinnych ma także ogród. W przypadku domów i kamienic wielorodzinnych zwykle są to tereny o niewielkiej powierzchni, oddzielone od siebie ogrodzeniami. Przy domach jednorodzinnych natomiast niejednokrotnie występują wielkie ogrody na przydomowych terenach. W sytuacji, gdy ktoś buduje dom na własną rękę, przy wyborze działki decyduje o wielkości ogrodu i jego formie.

Założenie swojej winnicy jako interesujący sposób na biznes.

wino
Dobierając dla siebie dogodny zawód, jaki będzie zapewniał nam środki niezbędne do utrzymania się oraz zagwarantuje odpowiedni standard życia, staramy się zająć nie tylko branżą, która zagwarantuje nam owe środki, ale i która pomoże realizować nasze pasje czy zamiłowania.

Pages