You are here

Internetowy atlas roślin

Arboryści inaczej nazywani chirurdzy drzew czyli osoby pielęgnujące drzewa metodą alpinistyczną bez wykorzystania ciężkiego sprzętu.

Przycinanie drzewek i krzewów
Author: Future PR
Source: Future PR
Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzewek czyli istoty pielęgnujące drzewa metodą alpinistyczną bez zastosowania ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśników zajmują się jednostkowymi| drzewami, a nie całym zespołem leśnym. Zawód ów staje się coraz bardziej popularny w naszym państwie. Arboryści oferują profesjonalną pielęgnację a także wycinkę drzew z wdrożeniem technik alpinistycznych. Czynność wykonywana jest bez użycia podnośników, co oddziałuje na rangę wykonywanych czynności.

Odmieńmy własny ogród

akwarium
Source: flickr.com
Kochamy mieszkać w pięknym otoczeniu, które wyróżnia się od innych i które spowoduje, iż każdy przykłada własną uwagę w naszą stronę. Przez to właśnie zwracamy znacznie więcej wagi do tego, w jaki sposób prezentuje się nasz ogród, jakie rośliny się w nim znajdują, coraz częściej zjawiają się tu różnorakiego rodzaju skalniaki, figurki, a nawet oczka wodne. Wszystko to po to, by odmienić okalający nas krajobraz oraz zmienić chociaż troszkę jego pierwotny wystrój.

Każdy ogrodnik pragnie by jego ogród wyglądał świetnie cały sezon

Ogród jesienią
Author: wickenden
Source: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/
Każdy niedoświadczony ogrodnik, czy ten z długoletnią praktyką, pragnie by jego ogród wyglądał wspaniale cały rok. Cały czas myśli, jak stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni, jak uporać się ze szkodnikami, czy też jak zaprojektować najładniejsze kwietne rabaty.
Szczególnie, iż wiosna coraz bardziej zdecydowanie zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej pracowitą z pozostałych pór roku – potrafi dać ogrodnikom największą radość. Obserwujemy, jak po każdej zimie obraz naszej działki z każdym rokiem zmienia swe oblicze, budząc przy tym nasz zachwyt i podziw.

Uprawy na tarasie czyli warzywnik mieszczucha

Zioła w ogrodzie
Author: KateMonkey
Source: www.flickr.com
Jak stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni? Jak rozplanować najładniejsze kwietne rabaty? Czy możliwe jest nasze zwycięstwo ze szkodnikami? O której porze roku sadzić cebule tulipanów?

Architekt krajobrazu – kto to taki? Sprawdzamy jakie są jego zadania

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, iż otaczająca nas przestrzeń silnie na nas wpływa. Już w epoce starożytnej ludzie próbowali w taki sposób wpływać na krajobraz, aby był on dla nich przyjemną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek bardzo mocno zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej żyje, stąd bardzo ważnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Kwiaty na każdą okazję

mały biały kwiat magnolii
Author: KENPEI
Kwiaty potrafią upiększyć właściwie każdą okazję. Ciężko stwierdzić, kiedy ludzkość zaczęła widzieć ich piękno. Zdaje się, że od zarania dziejów są obecne w przestrzeni jako znakomite ozdobniki.

Najwyższa pora na przeprojektowanie Twego ogrodu oraz tarasu - poczuj się jak w raju

Taras
Author: IFTM Internorm
Source: IFTM Internorm
Lato niestety chyli się ku zakończeniu, ale ciepła aura nie mija. Wieczory są już szybsze, choć na pewno można je wykorzystać na posiadówkę przy grillu. Najlepszym daniem podczas mitingów u moich kumpli, którzy mieszkają dość poza miastem są smaczne grillowane pieczarki.

Kwiaciarnie online ułatwiają dawanie prezentów

Kwiat fuksji
Author: thisisbossi
Source: http://www.flickr.com/photos/thisisbossi/2948592689/
Kwiaty od zawsze wspomagały panów swoją nieopisaną pomocą w łagodzeniu trudnych sytuacji z kobietami. Ten idealny prezent, od jakiego lepsze są chyba jedynie brylanty, nadaje się na niemal wszystkie okazje, a na dodatek można je podarować niemal każdej osobie, bez względu na wiek czy stan znajomości. Na dodatek, nieformalny język kwiatowy pozwala na wyrażenie w zasadzie wszystkich uczuć w stosunku do innej osoby.

Który grill jest najlepszy?

grill, jedzenie
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Kiedy przychodzą cieplejsze dni zaczynamy się zastanawiać, co będziemy robić podczas ciepłych dni. Często myślimy o tym, że wybierzemy się do znajomych na grilla, a często myślimy również o tym, że fajnie byłoby gdybyśmy my też byli w stanie zaprosić znajomych do siebie na grilla. Jeśli nie posiadamy grilla musi jakiś kupić. Wtedy zaczynamy myśleć, jakiego grill wybrać, czy sensowniejszy będzie grill gazowy czy węglowy?
Tags: 

Kozaki lasocki będą niesamowicie wygodne

Dziewczyna
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
Ladne dziewczyny powinny się ładnie ubierać. Nie ma chyba osoby, która nie chce się pięknie ubrać, jeżeli może w ten sposób zwracać na siebie uwagę kolejnych osób. Prawda jednak będzie taka, że kiedy ktoś będzie piękny, to tym bardziej ma obowiązek zadbania o swój wizerunek. Dlatego też ladne dziewczyny chcą korzystać z usług kosmetyczek, fryzjerek oraz pozostałych osób, które mają szansę spowodować, że ich wygląd będzie się przedstawiał jeszcze lepiej i będzie się starzał w naprawdę wolniejszym czasie.

Wykreuj ogród zimowy w prywatnym domu, a z całą pewnością będziesz zachwycony

kwiaty
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Dostałeś dom po dziadkach? Nie wiesz w jaki sposób zabrać się za renowację , a także przebudowę tego starego już budynku? Najdoskonalszym rozwiązaniem dla Ciebie z pewnością będzie kooperacja z doświadczonym architektem, jaki już nieraz wykonywał tego typu projekt. Musisz natomiast zdać sobie sprawę z tego, iż tego typu usługa będzie Cię kosztować niemałe finanse.

Wiosna – czas na ogród

Idealnie płaski trawnik
Author: heipei
Rośliny ogrodowe są dobre na wszystkie okazje, dlatego wiele osób zajmuje się ich uprawą na działce. Poza oczywistą nagrodą w postaci ładnych kwiatów zajmowanie się ogrodem relaksuje i zapewnia dostęp do czystego powietrza. W dzisiejszych czasach ilość możliwości na przykład gatunków nasion traw jest w stanie niemal przyprawić o długotrwały ból głowy. Aby trafnie dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem i zainteresować się nie tylko produktami florystycznymi, ale też technikami zwalczania szkodników, których niestety jest sporo w obecnym klimacie. Przed wybraniem się do sklepu ogrodniczego można także zapytać internautów na forach poświęconych florystyce o ich doświadczenia ogrodnicze ,jak również rady. Te informacje niewątpliwie okażą się kluczową wskazówką w odpowiedzi chociażby na pytanie, na czym polega zwalczanie mszyc, a także gdzie jest ogromny wybór kwiatów jak również roślin.

Uprawa chryzantem.

Chryzantemy
Author: Tanya Hart
Source: http://www.flickr.com
Pełne uroku kwiaty, jakim są bezspornie chryzantemy nam kojarzą się w szczególności z porą jesienną oraz świętem Wszystkich Świętych. Ogólnie jednak chryzantemy to olbrzymia rodzina roślin. Ich wziętość jest tak ogromna, że bez trudu można je kupić w każdej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówimy również złocienie. Warto znać tę drugą nazwę, która może wprowadzić nas czasem w błąd, jeżeli nie zna się tegoż zwrotu.

Które kwiaty należałoby kupić do naszego ogrodu?

kwiaty w ogrodzie
Author: EandJsFilmCrew
Source: http://www.flickr.com/photos/ean
Każdy z nas niezmiernie dobrze wie, że ogród bez wątpienia stanowi znaczącą część naszego domostwa. To zwyczajowo w nim uwielbiamy po długim czasie pracy przycupnąć oraz odprężyć się. Niemniej jednak powinno się przyznać, że jego dobre zaaranżowanie powoduje nam stosunkowo wiele kłopotów. Liczba szczegółów, jaka powinna zostać przez nas wyselekcjonowana do zaplecza ogrodowego może w szeregu przypadków nas przytłaczać. Warty odnotowania jest fakt, że lubimy przebywać w ogrodach, jakie charakteryzują się wieloma atrakcjami wzrokowymi.

Uprawa chryzantem w Praszce – znakomite miejsce do nabycia chryzantemy i zasięgnięcia wskazówki dotyczącej jej uprawy.

kwiaty chryzantemy
Author: Daniela
Source: http://www.flickr.com
Niemal każda jednostka marzy o swoim ogródku lub działce. Jest to zazwyczaj miejsce kojarzące się z odprężeniem i ciszą, w którym możliwe jest ukryć się na chwilę. Ale aby móc skorzystać z momentu odprężenia w pięknym otoczeniu znaczące jest, aby na początku dobrze je zagospodarować i odpowiednio o nie się zatroszczyć.

Pages