You are here

Internetowy atlas roślin

Grill gazowy w ogrodzie oraz jego walory

komputery
Grill w ogrodzie to znakomity i pożyteczny pomysł, jaki bezsprzecznie przypadnie do gustu wielu posiadaczom domów jednorodzinnych. Posiadanie grilla to świetna okazja do rodzinnych i przyjacielskich spotkań, szczególnie wiosną oraz latem, gdy na dworze przeważa piękna, słoneczna pogoda.

Wykreuj ogród zimowy w prywatnym domu, a z całą pewnością będziesz zachwycony

kwiaty
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Otrzymałeś dom po dziadkach? Nie wiesz w jaki sposób zabrać się za renowację oraz reorganizację tego starego już obiektu? Najbardziej komfortowym rozwiązaniem dla Ciebie bez wątpienia będzie współpraca z doświadczonym architektem, który już nieraz realizował taki projekt. Musisz natomiast zdać sobie sprawę z tego, iż taka usługa będzie Cię kosztować niemałe pieniądze.

Kwiaty – najlepszy prezent?

Zawilec gajowy
Author: mwri
Pewne osoby uważają, że stereotypy płciowe nie oddają rzeczywistości, że są tylko wymysłem. I wiele osób, które zajmują się akademicko sprawą oddziaływania kultury przytakuje. Można orzec, że nie jest to stuprocentowa prawda, ale są sprawy, które ciężko podważyć. Dobrym przykładem są kwiaty.

Przyda ci się agregat uprawowy? Możesz zakupić gotową maszynę lub zakupić części w sklepie internetowym i zrobić agregat własnoręcznie

Pole
Author: HintenRum
Source: http://www.flickr.com
Każdy rolnik dobrze wie, jakie maszyny są konieczne do prawidłowej uprawy roślin, zaczynając od ich wysiania, po nawożenie, aż po zbiory. Oczywiście maszyn tego rodzaju jest bardzo dużo i większość z nich, to sprzęt, który robi się w wyspecjalizowanych zakładach, wyposażonych w odpowiednią przestrzeń, sprzęt, narzędzia i rzecz jasna profesjonalistów, którzy maszyny projektują i testują. Takie maszyny zazwyczaj bardzo dużo kosztują, stąd też przeciętny rolnik, z mniejszym polem pod uprawy, może zdecydować się albo na wynajem maszyn, albo postarać się samodzielnie przygotować te prostsze, które będą pomocne w pracy na co dzień.

Profesjonalna konserwacja drzew w Warszawie!

drzewa liściaste
Author: TJO1973
Source: http://www.flickr.com
Mnogość firm funkcjonuje obecnie w zakresie pielęgnacji drzew, krzewów, ogrodów i innych mniejszych lub większych terenów zielonych. Fachowa pielęgnacja drzew jest ogromnie znacząca, bowiem za długie gałęzie oraz za rozrośnięte drzewa zdołają być zagrożeniem w niektórych miejscach, w szczególności podczas mocnych burz oraz wiatrów. Gałęzie, które nie pozostały prawidłowo przycięte, mogą spaść na chodnik czy też ulicę, oraz nawet na przechodzącą lub przejeżdżającą osobę. Na pewno więc każde miasto winno dbać o fachową i zgodną pielęgnację drzew i terenów zielonych.

Ogród zimowy – bujna roślinność o każdej porze roku

ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com
Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu kwiatów? A może chcesz patrzeć na zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance pachnącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...

Jeżeli nie potrafisz zająć się swoim ogrodem to wynajmij specjalistów

Miasto ogród w Książenicach
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Masz dom z ogrodem i nie masz pomysłu, co z tą ziemią zrobić? Jeżeli nie masz czasu, ochoty, uzdolnień lub najzwyczajniej w świecie nie chce ci się osobiście opiekować ogrodem zatrudnij kogoś, kto zajmie się tym profesjonalnie.

Jakich sprzętów potrzebuje dzisiaj gospodarz, który ma ogród czy mały sad

płoty drewniane
Author: liketearsintherain's buddy icon
Source: www.flickr.com
Współcześnie mnóstwo osób, tak po dwudziestce, jak i tych znacznie starszych, ma własne hobby, które notabene w pewnym sensie dość dużo mówi o charakterze danego człowieka. Na przykład panie po pięćdziesiątce, które lubią szydełkować z pewnością są wyjątkowo cierpliwe. I identycznymi cechami usposobienia wykażą się też ci panowie, którzy pielęgnują własny sadek czy ogródek.

W jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu

kopiec kreta na trawniku
Author: Dulup
Source: https://www.flickr.com
Kret, który zadomowił się na naszym podwórku może w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu sporo osób chce się pozbyć się go ze swojego terenu. Jak właściwie to uczynić?

Założenie swojej winnicy jako interesujący sposób na biznes.

wino
Dobierając dla siebie właściwy zawód, jaki będzie gwarantował nam pieniądze niezbędne do życia oraz zagwarantuje odpowiedni poziom życia, staramy się zainteresować nie tylko działalnością, która zagwarantuje nam owe środki, ale i która pomoże zrealizować nasze pasje czy zamiłowania.

Cudowna pogoda a tu alergiczne objawy. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym można zrobić, jak z tym walczyć?

w parku
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
nieprzyjemne to, kiedy świeci słońce, temperatura wzrasta, resztki śniegu topnieją, a my, alergicy zaczynamy kichać i ogólnie nieprzyjemnie się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie przyprawiają o ból głowy, katar i nieprzyjemne nastrój, a my sobie myślimy i podziwiamy troszkę z zawiścią tych ludzi, którym nie doskwiera alergia. No cóż… pomimo takich utrudnień nauczyliśmy się żyć z tego typu chorobą.

Różnorodne wyniki dla wielbicieli ogrodnictwa, czyli jak prowadzić swój ogród.

działka
Author: Eric Rayner
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas posiadał niegdyś marzenie o posiadaniu salonu, ogrodu i psa. W dzisiejszych czasach posiadanie pięknego ogrodu wymaga dużo pracy i opanowania. Obecnie, aby zaprojektować piękny ogród to nie lada wyzwanie.

Najwyższa pora na przeprojektowanie Twego ogrodu oraz tarasu - poczuj się jak w raju

Taras
Author: IFTM Internorm
Source: IFTM Internorm
Lato co prawda idzie ku zakończeniu, ale ciepła aura nie mija. Wieczory są już szybsze, ale z pewnością można je wykorzystać na siedzenie przy grillu. Hiciorem mitingów u moich znajomych, którzy mieszkają dość na przedmieściach są rewelacyjne grillowane pieczarki.

Architekt krajobrazu – kto to taki? Sprawdzamy jakie są jego zadania

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że otaczająca nas przestrzeń silnie na nas wpływa. Już w epoce starożytnej ludzie usiłowali w taki sposób wpływać na krajobraz, aby był on dla nich przyjemną przestrzenią umożliwiającą wyciszenie. Człowiek bardzo mocno zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej żyje, stąd niezwykle istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Uprawy na tarasie czyli warzywnik mieszczucha

Zioła w ogrodzie
Author: KateMonkey
Source: www.flickr.com
W jaki sposób stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni? Czy uda nam się samemu rozplanować najdoskonalsze kwietne rabaty? Czy możliwe jest nasze zwycięstwo ze szkodnikami? O której porze roku sadzić cebule tulipanów?

Pages